Typy i rodzaje zarostu dla różnych męskich kształtów twarzy

Stylizacja zarostu dla nowoczesnych mężczyzn

Dobieranie idealnego stylu zarostu do kształtu twarzy

Nie ma to jak zadbana broda podkreślająca wygląd. Skąd mam wiedzieć, który z dostępnych stylów zarostu będzie do mnie najlepiej pasował? Przy dobieraniu idealnego stylu zarostu do twarzy należy zacząć od jej kształtu. Odkrycie ogólnego stylu, który do Ciebie pasuje i uzupełnia Twoje naturalne cechy, umożliwia dopasowanie brody do kształtu twarzy. Mamy 4 podstawowe kształty twarzy, a do każdego z nich pasuje konkretny rodzaj zarostu. Zainspiruj się poniższymi przykładami najmodniejszych stylów zarostu i odpowiadających im kształtów twarzy, abyś mógł dobrać swój własny styl i zacząć przygotowania do stylizacji.

Najmodniejsze style zarostu

Kozia bródka

Kozia bródka dodaje Ci silnego, męskiego charakteru, a o ile jest właściwie przycięta, wyszczupla szeroki owal twarzy, np. twarz o kształcie okrągłym lub kwadratowym. Kozia bródka skupia uwagę na okolicach szczęki i podbródka, dając punkt zaczepienia dla oka i wrażenie zrównoważenia cech twarzy.

Pasuje do tych kształtów twarzy

Braun

Kilkudniowy zarost

Kilkudniowy zarost można wyhodować przy każdym rodzaju brody. Ten styl jest łatwy, szybki i nie niesie ze sobą ryzyka, za to wyostrza cechy wyglądu bez konieczności wprowadzania zmian. Ten styl jest korzystny dla dowolnego kształtu twarzy. Począwszy od kształtu w romb, poprzez prostokąt, aż po owal, dosłownie każdy z tych kształtów twarzy zyskuje na zadbanym kilkudniowym zaroście. Kilkudniowy zarost z powodzeniem uzupełnia też twarz okrągłą, np. wydłużoną w kształcie, ponieważ styl ten nie poszerza krawędzi twarzy.

Pasuje do tych kształtów twarzy

Braun

Wąsy

Wąsy to bez wątpienia odznaczający się styl zarostu, który zdecydowanie pasuje do każdego kształtu twarzy. Ponieważ wszystkie detale skupione są pośrodku twarzy, kształt ją okalający nie ma większego wpływu na ogólny wygląd. Do takiego klasycznego stylu zarostu chyba najbardziej jednak pasuje owalny kontur twarzy, ponieważ jest wydłużony przy czole i podbródku, dlatego najodpowiedniejsze będą style, które stanowią wypełnienie policzków i okolic wąsów.

Pasuje do tych kształtów twarzy

Braun

Zarost w kształcie paska

Jak wszystkie dobre style klasyczne, zarost w kształcie paska to jeden z tradycyjnych stylów zarostu, który co jakiś czas wraca do łask. Obecnie, stylizacja ta jest znowu na czasie, w nowoczesnej, eleganckiej odsłonie. Styl ten naturalnie wpisuje się w prostokątny, owalny i okrągły kształt twarzy, ponieważ zwykle daje wrażenie złagodzenia jej kątów.

Pasuje do tych kształtów twarzy

Braun

Poznałeś już inspirujące

atrakcyjne style zarostu i zdobyłeś wiedzę na temat indywidualnego dopasowania danego stylu do konkretnego wyglądu, jesteś więc gotowy na stylizację nowego wizerunku. Możesz jeszcze zapoznać się z naszymi narzędziami ułatwiającymi uzyskanie wymarzonego stylu zarostu.

Jak przycinać zarost

Trymowanie brody to niezbędny etap na drodze do osiągnięcia dowolnego stylu zarostu. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na konkretny styl, podamy Ci ogólne wskazówki i instrukcje, abyś mógł się zapoznać z możliwościami.

Instrukcja stylizacji

Odkryj linię trymerów oferowanych przez firmę Braun do stylizacji idealnego wyglądu

Zgoda na pliki cookie