Kozia bródka: jak ją osiągnąć?

Jak łatwo zapuścić i stylizować kozią bródkę

Jak stylizować kozią bródkę

Broda w stylu koziej bródki jest idealnym, łatwym do osiągnięcia kompromisem pomiędzy pełną brodą a wąsami. Świetnie wygląda na wszystkich tych, którzy chcą utrzymać wąsy i na tych, u których wąsy i obszary brody są ze sobą połączone. To wymóg solidnej koziej bródki. Jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, być może powinieneś rozważyć inną stylizację, na przykład kilkudniowy zarost. Jeśli uważasz, że kozia bródka jest dla ciebie, to odpowiednie wcześniejsze przygotowania pomogą ci w pełni osiągnąć ten świetny look. Zapuść brodę na około 10 mm i możesz śmiało robić kozią bródkę.

Oto przewodnik krok po kroku, jak osiągnąć idealną kozią bródkę.

Krok 1. Rozczesz i przytnij swoją brodę do 10 mm

Wskazówka: Przycinaj za pomocą nasadki grzebieniowej 1-10 mm, stopniowo schodząc o 0,5 mm

Podłącz nasadkę do zestawu do przycinania brody firmy Braun, a następnie zacznij równomiernie przycinać na szyi, policzkach i nad wargą. Skup się na przycinaniu brody i wąsów, jednocześnie obniżając stopnie o 0,5 mm, żeby upewnić się, że długość włosów jest jednakowa na całej brodzie i dokładnie w tym miejscu, w którym chciałeś. Nie przejmuj się kształtem koziej bródki, która na tym etapie jeszcze nie wygląda wyraźnie. Na precyzyjne kształtowanie przyjdzie jeszcze czas, kiedy ogólny zarost będzie miał odpowiednią, umożliwiającą pracę długość.

Krok 2. Zdejmij grzebień, żeby zdefiniować kontur

Wskazówka: Kształtuj wokół swojej brody – najpierw szyję, potem policzki i górną wargę

Zdejmij grzebień i użyj głowicy trymera do brody, żeby zacząć definiować styl swojej koziej bródki. Przycinaj powoli, pracując od szyi do krawędzi podbródka, przez policzki i górną wargę, aż uzyskasz pożądany kontur koziej bródki. Ten krok polega na kształtowaniu okolic brody przed wdrożeniem ostatecznego projektu. Teraz wszystko powinno się już zacząć kształtować, a ty widzieć, jak twoja kozia bródka zaczyna się formować.

Krok 3. Kształtuj kozią bródkę z wykorzystaniem precyzyjnego trymera

Wskazówka: Zdefiniuj ją w dwóch etapach, przycinając z dala od linii włosów

W końcu przechodzimy do detali. Najpierw z pomocą precyzyjnego trymera przytnij włosy od brody w kierunku ucha, aby uzyskać równe, czyste linie po obu stronach bródki. Wykonuj ostrożne, powolne i ciągłe ruchy. Przycinanie z dala od linii włosów pomoże ci zapobiegać przypadkowemu wejściu w kontur brody, co mogłoby uszkodzić kształt, który udało ci się osiągnąć. Zrób to po lewej i prawej krawędzi bródki, dwukrotnie sprawdzając, czy obydwie strony są symetrycznie przycięte. Następnie, kiedy będziesz już zadowolony z efektu po obu stronach, możesz dodać ostre rogi koziej bródki. Najłatwiej robi się to ruchami ku dołowi. Zachowaj szczególną ostrożność w okolicy, w której obie strony łączą się z wąsami i biegną w dół ku brodzie. Wyraźne i schludne linie najlepiej zdefiniują twoją brodę, zapewniając precyzyjnie zaprojektowany styl i wygląd brody.

Krok 4. Dokładnie ogól twarz, żeby podkreślić kozią bródkę

Wskazówka: Żeby uzyskać bardzo dokładne golenie, użyj dołączonej maszynki do golenia Gillette

Teraz nadszedł czas na dokładne ogolenie twojej szyi, policzków i szczęki. Aby uzyskać gładkie, bezproblemowe golenie i wykończenie, możesz użyć maszynki do golenia Gillette, dołączonej do zestawu do przycinania brody Braun. Przygotuj skórę, spryskując ją ciepłą wodą i nałóż piankę do golenia. Następnie gól się w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów za pomocą pojedynczych, ciągłych pociągnięć, aż skóra poza kozią bródką będzie gładka i całkowicie pozbawiona włosów. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś obszar pod brodą, sprawdzając czy nie golisz w konturze, ponieważ ta ostra krawędź jest szczególnie istotną cechą stylu koziej bródki.

Krok 5. Nawilżaj i utrzymuj swoją kozią bródkę

Wskazówka: Korzystanie ze standardowej odżywki do włosów pomoże ci w odpowiedniej pielęgnacji brody

Teraz kiedy osiągnąłeś już swój styl koziej bródki, spłucz twarz i chroń skórę, używając bezalkoholowego kremu nawilżającego przeciw wysuszaniu się skóry po goleniu. Wszystko, co musisz teraz robić, to pilnowanie tych potencjalnych zabłąkanych włosów, szczególnie w okolicy wąsów. Najlepiej byłoby przycinać brodę przynajmniej raz w tygodniu, aby zachować schludny, dokładny wygląd koziej bródki. Mycie co 2-3 dni pomoże zachować świeżość i dobry wygląd. Korzystanie ze standardowej odżywki do włosów zapewni ci wygodną i łatwą do stylizacji brodę. Ponadto, w zależności od kształtu bródki, wosk i olejek do brody mogą pomóc ci ją ujarzmić. Tak świetna stylizacja, jak kozia bródka zasługuje na wszelką pielęgnację, jaką możesz jej zapewnić.

Inne style brody

Sprawdź jak wystylizować inne klasyczne wersje brody

Zarost

Szybki, stylowy i łatwy w utrzymaniu. To świetny styl brody dla każdego kształtu twarzy.

Zarost

Zarost w kształcie paska

Wyjątkowy styl, który uwydatnia rysy twarzy i dodaje jej charakteru.

Zarost w kształcie paska wg firmy Braun

Wąsy

Wyraziste, ekstrawaganckie i charakterystyczne: wąsy bardzo się wyróżniają w porównaniu z małą bródką.

Wąsy wg firmy Braun

Odkryj linię trymerów oferowanych przez firmę Braun do stylizacji idealnego wyglądu

Zgoda na pliki cookie