Jak przycinać, stylizować i kształtować wąsy

Jak stylizować wąsy

Jak stylizować wąsy

Jeśli chcesz uzyskać styl zarostu, który jest wyrazisty, ekstrawagancki i charakterystyczny, wąsy mogą okazać się stylem właśnie dla Ciebie. Wśród wszystkich rodzajów zarostu wąsy stanowią wyjątkowy, wyróżniający się na tle małej bródki styl; wymagają regularnej pielęgnacji, dbałości o detale i wyczucia stylu, ale przy właściwym wykonaniu prezentują się znakomicie. Oto wszystko, co musisz zrobić, żeby je uzyskać w 5 prostych krokach.

Krok 1. Zapuść brodę do długości 2 cm

Jak to bywa z większością stylów zarostu, na początek wymagane jest zapuszczenie brody o konkretnej długości i grubości, abyś miał możliwość nieograniczonego kształtowania zarostu. Do wąsów najlepsza jest długość 2 cm – zarost nie za krótki i nie zbytnio wybujały. Jeśli wolisz wąsy podkręcone do góry, musisz zapuścić dłuższy zarost. Po zapuszczeniu brody i uzyskaniu dobrej bazy do pracy będziesz gotowy na ujarzmienie bestii i przekształcenie jej w gentlemana.

Krok 2. Przytnij brodę do długości 10 mm

Wskazówka: Użyj nasadki do brody 1-10 mm przy ustawieniu długości 10 mm, a uzyskasz równą bazę

Zanim zajmiesz się okolicą wąsa przy górnej wardze, zacznij proces eliminacji zarostu. Na trymer do zarostu Braun załóż nasadkę do brody i wybierz preferowaną długość wąsa na precyzyjnej podziałce. Zwykle najlepsze jest ustawienie 1-2 cm, ale sprawdź, co sprawdzi się u Ciebie. Następnie użyj trymera przy tym ustawieniu, aby wyrównać całość brody. Upewnij się, że jakieś pojedyncze włoski nie ukryły się pod podbródkiem czy w innej okolicy twarzy. Kiedy osiągniesz już właściwą długość na całej twarzy, możesz zacząć kształtowanie zarostu wokół obszaru wąsów.

Krok 3. Ukształtuj wąsy za pomocą trymera do zarostu

Wskazówka: Najpierw ukształtuj zarost wokół obszaru wąsów, zaczynając od szyi, przechodząc do policzków i podbródka

Zdejmij nasadkę do brody i użyj samej głowicy trymera do zarostu, bezpośrednio kształtując wąsy. Najpierw najlepiej ukształtuj zarost wokół obszaru wąsów, przechodząc od szyi do policzków i podbródka. Pamiętaj, aby w tym czasie nie zbliżać się do górnej wargi. Kiedy do trymowania zostanie już tylko obszar wąsów, możesz zacząć pracę nad konkretnym ich kształtem. Zacznij od boków, czyli końcówek wąsów; z początku niech będą szersze, żebyś etapami redukował ich szerokość, aż osiągniesz przytrymowany, elegancki efekt. Używaj powolnych, uważnych pociągnięć – Twoje wąsy zasługują na precyzyjne wykończenie. Zachowaj też symetrię, za każdym pociągnięciem zmieniając stronę – nie chcesz mieć przecież krzywych wąsów.

Krok 4. Ogol się na gładko, aby podkreślić efekt wąsów

Wskazówka: Aby ogolić się możliwie gładko, użyj dołączonej golarki Gillette

Teraz pora na ogolenie szyi, policzków, podbródka i linii szczęki na gładko. Aby uzyskać gładki efekt golenia bez zbytnich kłopotów, możesz użyć golarki Gillette dołączonej do zestawu trymera do zarostu BeardTrimmer od firmy Braun. Przygotuj skórę, ochlapując ją ciepłą wodą i nakładając piankę do golenia. Gol się pod włos pojedynczymi, płynnymi pociągnięciami, aż skóra poza obrębem wąsów będzie gładka i całkiem pozbawiona włosów.

Sprawdź dokładnie obszary trudno dostępne za podbródkiem, w miejscu, w którym szczęka spotyka się z szyją, w okolicy pod dolną wargą; upewnij się, że cała Twoja twarz jest pozbawiona włosów – z wyjątkiem obszaru, który ma zagrać główną rolę: teraz już dopracowanych w każdym calu wąsów, powodu Twojej dumy.

Krok 5. Nawilżaj, podkręcaj i stylizuj na bieżąco

Wyglądają dobrze? Teraz już tylko opłucz twarz i zabezpiecz skórę kosmetykiem nawilżającym bez alkoholu, co zapobiegnie suchości występującej po goleniu.

Reszta zależy wyłącznie od Ciebie – możesz przystrzygać, podkręcać i stylizować wąsy na bieżąco. Pora wygrać bitwę z nowymi wąsami, dlatego porządkuj zarost co parę dni, usuwając zbędne, pojedyncze włoski, wyrównując długość wąsa symetrycznie po każdej stronie, dbając o resztę twarzy poprzez golenie na gładko i, naturalnie, wypróbowując różne sposoby noszenia wąsa. Istnieje wiele narzędzi do stylizacji zarostu; wosk i balsamy pomagają uzyskać różne kształty, ozdobniki i wariacje. Jeśli myślisz o odważniejszym stylu, możesz zapuścić dłuższy wąs, którego będziesz podkręcać na końcach przy użyciu wosku do zarostu: to styl wąsacza przez duże „W”.

Tak czy owak, masz teraz kultowy zarost.

Inne style brody

Sprawdź jak wystylizować inne klasyczne wersje brody

Zarost w kształcie paska

Wyjątkowy styl, który uwydatnia rysy twarzy i dodaje jej charakteru.

Zarost w kształcie paska wg firmy Braun

Kozia bródka

Idealny, łatwy kompromis między pełną brodą a wąsami.

Kozia bródka wg firmy Braun

Zarost

Szybki, stylowy i łatwy w utrzymaniu. To świetny styl brody dla każdego kształtu twarzy.

Zarost

Odkryj linię trymerów oferowanych przez firmę Braun do stylizacji idealnego wyglądu

Zgoda na pliki cookie