Instrukcja: Zarost w kształcie paska

Instrukcja firmy Braun: Zarost w kształcie paska

Jak stylizować zarost w kształcie paska

Niewiele jest stylów brody tak klasycznych jak zarost w kształcie paska. Kiedyś modny pod koniec wieków XVIII i XIX, styl ten przeżywa obecnie ponowną popularność dzięki takim osobom jak gwiazda Formuły 1 Lewis Hamilton i raper Stormzy, wykazujący upodobanie do stylu grime.

Zarost w kształcie paska to wyjątkowy styl brody bez wąsów, o wyraźnie odznaczonej krawędzi wokół linii szczęki, który dodaje męskiej twarzy charakteru. Najlepiej sprawdza się u osób o bardziej owalnej twarzy lub mocno odznaczonej linii szczęki, ponieważ styl ten wzmacnia efekt podkreślenia rysów twarzy. Istotne jest też zapuszczenie włosów, które pokryją całą linię szczęki i podbródek po obu stronach twarzy. Taka linia brody „spina” wygląd zarostu w kształcie paska.

Ten styl nie wymaga wielkich umiejętności poza pewną ręką, ale obiecujemy, że wysiłek się opłaci, jeśli zastosujesz się do instrukcji podanych poniżej. Zatem nie przeciągajmy; oto podstawy gwarantujące uzyskanie zarostu w kształcie paska – ponadczasowego, klasycznego stylu, który nie zabiera wiele czasu.

Krok 1. Zapuść brodę równej długości

Wskazówka: zapuść brodę na ok. 2 cm i pamiętaj, że baczki i broda powinny się łączyć

Zarost w kształcie paska może mieć różną grubość: od najcieńszego, tzw. „ołówkowego” – o grubości zaledwie 2 mm, aż po gruby pasek – o szerokości 1-2 cm. Broda nie powinna być szersza niż 2 cm, w przeciwnym razie wyraźnie zaznaczony brzeg się zgubi. Zalecamy noszenie brody o grubym zaroście w kształcie paska, ponieważ taki styl zyskuje na wyrazistości. Bez względu na docelową grubość paska będziesz musiał zapuścić brodę do długości 1-2 cm.

Krok 2. Przytnij brodę do żądanej długości

Na trymer do zarostu Braun załóż nasadkę 1-10 mm i wybierz preferowaną długość włosa na precyzyjnej podziałce. Broda na podbródku wygląda świetnie, jeśli ma długość maksymalnie 10 mm lub jeśli jest to kilkudniowy zarost. Po wybraniu żądanej długości trymuj brodę równo po całej długości. Golenie pod włos zarostu na twarzy przy użyciu trymera pomaga zachować precyzję.

Krok 3. Doprecyzuj kształt zarostu w kształcie paska

Wskazówka: Zachowaj symetrię pod względem grubości, etapami trymując raz jedną, raz drugą stronę

Zdejmij nasadkę z trymera do zarostu i ostrożnie zacznij kształtować zarysy zarostu, w tym okolice wąsów. Skup się na skróceniu całego zarostu na twarzy poza obrębem podbródka i brody. Dzięki temu później, podczas golenia na gładko tego obszaru, będzie Ci łatwiej. Następnie ukształtuj uważnie brodę na podbródku; rób to wolno, ostrożnie, pociągnięciami idącymi od linii włosa do zewnątrz, dzięki czemu broda będzie wąska i prosta. Dobrze zacząć od grubszego paska i potem go zwężać w zależności od indywidualnych preferencji. Na tym etapie ważne jest, aby pasek miał zachowaną symetryczną grubość, dlatego kontroluj pociągnięcia w lustrze zapewniającym dobrą widoczność.

Krok 4. Golenie na gładko podkreśli efekt

Wskazówka: Aby ogolić się możliwie gładko, użyj dołączonej golarki Gillette

Wyraźnie podkreśliłeś kształt zarostu, pora więc ogolić twarz na gładko przy użyciu dołączonej golarki Gillette, aby uzyskać wyjątkowo gładki efekt. Gdy nakładasz piankę lub krem, nie zasłaniaj świeżo (i schludnie) przystrzyżonej brody – nie ryzykuj uszkodzenia tego arcydzieła! Gol się pod włos pojedynczymi, płynnymi pociągnięciami, aż skóra poza obrębem brody będzie gładka i całkiem pozbawiona włosów. Jak u niemowlaka. Tylko z brodą.

Krok 5. Zastosuj pielęgnację nawilżającą do zarostu w kształcie paska

Jak już wspomniano, w przeciwieństwie do innych stylów, ten wymaga nieco więcej poświęcenia, jeśli chodzi o ogólną pielęgnację. Utrzymuj swoją nową brodę w kształcie paska w porządku, regularnie trymując zarost, aby nie wymknął się spod kontroli. Zarost w kształcie paska jest stylem bardzo uporządkowanym i precyzyjnym, dlatego regularna pielęgnacja jest koniecznością. Zalecamy golenie brody co 2-3 tygodnie, w zależności od tego, jak szybko pojawia się u Ciebie odrost. Dzięki temu będziesz miał kontrolę nad ogólnym kształtem brody w tym stylu. Spokojnie wypróbuj różne długości, grubości i kształty brody, w miarę jak ta będzie rosła.

Wreszcie możesz pobawić się różnymi długościami i grubościami paska brody. Na przykład: wąziutki pasek zarostu na brodzie może wyglądać bardzo stylowo, a wyhodowanie szerszego może stanowić inspirację do połączenia go z kozią bródką.

Możliwości można wyliczać bez końca. Golenie na szczęście trwa krótko.

Inne style brody

Sprawdź jak wystylizować inne klasyczne wersje brody

Kozia bródka

Idealny, łatwy kompromis między pełną brodą a wąsami.

Kozia bródka wg firmy Braun

Zarost

Szybki, stylowy i łatwy w utrzymaniu. To świetny styl brody dla każdego kształtu twarzy.

Zarost

Wąsy

Wyraziste, ekstrawaganckie i charakterystyczne: wąsy bardzo się wyróżniają w porównaniu z małą bródką.

Wąsy wg firmy Braun

Odkryj linię trymerów oferowanych przez firmę Braun do stylizacji idealnego wyglądu

Zgoda na pliki cookie