Instrukcja: Kilkudniowy zarost

Instrukcja firmy Braun: Kilkudniowy zarost

Jak stylizować kilkudniowy zarost

Nie ma łatwiejszego stylu zarostu niż ten. Szybki, stylowy i łatwy w utrzymaniu: to świetny styl zarostu pasujący do dowolnego kształtu twarzy, zwany inaczej „3-dniową brodą”, świetny dla każdego mężczyzny, sprawdzony na każdą okazję. Kilkudniowy zarost może sprawić również, że młodzieńcza twarz zyska dojrzały wygląd. Bez względu na to, jak mało wysiłku wymaga, styl ten powinien wyglądać naturalnie i schludnie, a nie tak, jakbyś zapomniał się ogolić. I tu wkraczają do gry porady stylizacyjne od firmy Braun. Oto cała wiedza, jakiej potrzebujesz, aby uzyskać tę elegancką, bezproblemową, łatwą w wykonaniu i prostą jak parasol stylizację.

Krok 1. Wybierz długość kilkudniowego zarostu

Wskazówka: Etapami trymuj brodę, aż dojdziesz do odpowiedniej dla siebie długości

Najpierw na trymer do zarostu Braun załóż nasadkę 1-10 mm i wybierz preferowaną długość włosa na precyzyjnej podziałce. Jeśli nie jesteś pewny, jaka długość pasuje do Twojej twarzy, zacznij od dłuższego ustawienia na 3 mm i stopniowo przycinaj brodę. Stopniowe redukowanie ustawienia co 0,5 mm pomoże Ci dojść do preferowanej długości. Zwróć jednak uwagę, że każda długość wymaga ujednolicenia na całym obszarze brody.

Krok 2. Trymuj brodę pod włos za pomocą trymera precyzyjnego

Wskazówka: Elegancki kilkudniowy zarost ma zwykle długość od 1 do 3 mm

Po wybraniu długości i wyrównaniu całej brody osiągniesz schludny efekt trzydniowej brody. Trymuj po całości, pod włos, przy użyciu trymera do zarostu i nasadki. Najlepiej co jakiś czas sprawdzać wykonanie, aby upewnić się, czy nie opuściłeś jakiegoś obszaru. Nie przejmuj się, że nie uzyskałeś jeszcze tego efektu perfekcyjnego przycięcia; na tym etapie chodzi tylko o dobranie właściwej długości całego zarostu. Nie zapomnij sprawdzić, czy oba boki pierwotnej brody są równe i czy nie zostały jakieś obszary włosów o innej długości.

Krok 3. Kształtuj kilkudniowy zarost

Wskazówka: Zakończ linię włosów między górną a dolną granicą jabłka Adama

Po wyrównaniu kilkudniowego zarostu pora oporządzić obszar na szyi. Najpierw zdejmij nasadkę z trymera do zarostu i etapami trymuj zarost od dołu w górę. Zwykle zarost wygląda najlepiej, gdy linię włosów zakończy się między górną a dolną granicą jabłka Adama. Stosuj uważne, powolne, płynne pociągnięcia. Trymowanie od linii włosów do zewnątrz zabezpieczy Cię przed przypadkowym zgoleniem konturu brody. Dzięki temu uzyskasz ładną, uporządkowaną, prostą linię, idealną dla okolic pod podbródkiem i przy linii szczęki.

Krok 4. Golenie na gładko podkreśli efekt

Wskazówka: Aby ogolić się możliwie gładko, użyj dołączonej golarki Gillette

Teraz pora na ogolenie na gładko obszaru wokół brody. Aby uzyskać gładki efekt golenia bez zbytnich kłopotów, możesz użyć golarki Gillette dołączonej do zestawu trymera do zarostu BeardTrimmer od firmy Braun. Przygotuj skórę, ochlapując ją ciepłą wodą i nakładając piankę do golenia. Gol się pod włos pojedynczymi, płynnymi pociągnięciami, aż skóra poza obrębem wąsów będzie gładka i całkiem pozbawiona włosów. Przyłóż się zwłaszcza przy brzegach brody, policzkach i górnej wardze.

Sprawdź dokładnie obszary trudno dostępne za podbródkiem, w miejscu, w którym szczęka spotyka się z szyją i w okolicy pod dolną wargą; upewnij się, że okolice wzdłuż linii zarostu są pozbawione włosów. Twój świeży, kilkudniowy zarost jest gotowy na podbój.

Krok 5. Zastosuj pielęgnację nawilżającą do kilkudniowego zarostu

Wskazówka: Pielęgnuj zarost mniej więcej co 3 dni

Uzyskałeś perfekcyjny efekt kilkudniowego zarostu; teraz wystarczy już tylko trymować zarost co dwa, trzy dni, aby utrzymać go w ryzach – nie bez kozery nazywa się go „3-dniową brodą”! Pamiętaj tylko, żeby na koniec nawilżyć skórę. Aby uniknąć wysuszenia skóry, zastosuj kosmetyk nawilżający bez alkoholu.

Gotowe – najprostszy sposób na modny wygląd bez tracenia czasu na zbędne czynności, które odciągałyby Cię od tego, co naprawdę chcesz robić.

Utrzymuj zarost w ryzach, żeby wyglądał elegancko, ale na luzie.

Inne style brody

Sprawdź jak wystylizować inne klasyczne wersje brody

Wąsy

Wyraziste, ekstrawaganckie i charakterystyczne: wąsy bardzo się wyróżniają w porównaniu z małą bródką.

Wąsy wg firmy Braun

Zarost w kształcie paska

Wyjątkowy styl, który uwydatnia rysy twarzy i dodaje jej charakteru.

Zarost w kształcie paska wg firmy Braun

Kozia bródka

Idealny, łatwy kompromis między pełną brodą a wąsami.

Kozia bródka wg firmy Braun

Odkryj linię trymerów oferowanych przez firmę Braun do stylizacji idealnego wyglądu

Zgoda na pliki cookie