Wskazówki dla początkujących: jak przycinać brodę

Jak zapuścić i przycinać brodę

Podstawy przycinania: przyzwyczaj się, pokochaj i żyj ze swoją brodą

W stylu męskim, prymitywistycznym bądź naturalistycznie autentycznym łatwo zauważyć, dlaczego hipsterskie brody zdominowały aktualnie modę na zarost. Przywodząc na myśl twardych kanadyjskich drwali lub wyrafinowanych wiktoriańskich panów w melonikach, modni faceci od Brooklynu po Berlin odrzucili konformizm o gładkiej twarzy niemowlęcia na rzecz pełnej brody, wąsów i wycyzelowanych kozich bródek. Te kształty i style starego świata przywracają do życia klimat klasycznej męskości, która jest jednocześnie władcza, pełna charakteru i wyrafinowana.
Zatem nieważne, czy próbujesz zapuścić lub po prostu udoskonalasz istniejące już dzieło, poniższe wskazówki dostarczą Ci wszelkich informacji, jakich możesz potrzebować oraz inspiracji: Stylizacja brody wymaga cierpliwości.
Gdy już zdecydowałeś się zapuścić brodę, szybko odkryjesz, że wymaga to więcej uwagi i zaangażowania niż samo manipulowanie maszynką. Oto kilka wskazówek, jak przetrwać ten proces.

Wskazówka 1: Wybierz wzór brody

Aby pozbyć się wątpliwości co do tego, czy możesz kiedykolwiek osiągnąć nirwanę pełnej brody, dużo pomaga wzorowanie się na swoim brodatym guru. Przypominając Ci o pierwotnej motywacji do zapuszczenia brody, Twój wzorzec doda Ci siły do wytrwania nawet w najczarniejszych godzinach zwątpienia i rozpaczy.

Wskazówka 2: Nie zbliżaj się do tej maszynki.

Większości mężczyzn zostanie dumnym posiadaczem brody zajmuje od czterech do sześciu tygodni. To długi proces wymagający najwyższej wytrwałości i poświęcenia. Należy o tym pamiętać i nie sięgać pod żadnym pozorem po golarkę. Golenie nie powoduje, że broda staje się gęstsza bądź mocniejsza, wydłuża po prostu fazę wzrastania, niwecząc wszystkie Twoje dotychczasowe wysiłki.

Wskazówka 3: Zaakceptuj swędzenie.

Swędzenie i podrażnienia nigdy nie są przyjemne, jednak dolegliwości stanowią część ceny, jaką wszyscy płacimy za dołączenie do klubu brodaczy. Aby zminimalizować podrażnienia skóry, najlepiej myć twarz codziennie wodą z mydłem lub preparatem do przemywania twarzy oraz stosować środek nawilżający lub krem przeciwko podrażnieniom w celu ograniczenia suchości i zaczerwienień.

Wskazówka 4: Wybierz swój ulubiony styl.

W międzyczasie, gdy znosisz normalne cierpienia związane z zapuszczaniem brody, proces podejmowania decyzji odnośnie gotowego stylu dopasowanego do Twojego typu urody może okazać się przyjemną rozrywką. Poszukaj inspiracji na naszej stronie „Kształty twarzy i style zarostu”.

Wskazówka 5: Zacznij przycinać.

Gdy zapuścisz już odpowiednią długość i wybierzesz odpowiedni dla siebie styl, możesz wreszcie zacząć przycinać i modelować swoją brodę. Do tego celu potrzebujesz dobrego trymera, którym zdefiniujesz linię zarostu na szyi przed zabraniem się za resztę brody, jednak zazwyczaj najlepiej jest zostawić linię zarostu na policzkach w naturalnym stanie, aby uniknąć potencjalnie osobliwych rezultatów. Zapoznaj się z gamą naszych trymerów i wybierz odpowiedni do Twojego stylu.

Ostrożnie! Sztuka odpowiedniego pielęgnowania zarostu polega na przycinaniu

W ferworze zapuszczania brody łatwo zapomnieć o koniecznej pielęgnacji i potrzebie dbania o swój zarost. Aby utrzymać brodę w optymalnym stanie, trzeba ją regularnie przycinać – w końcu pragniesz eleganckiego zarostu nie zaś krzaczastego nieładu.

Wskazówka 1: Przycinaj zarost, aby utrzymać preferowaną długość.

Aby osiągnąć schludny efekt przycinania, bardzo pomocne jest poruszanie trymerem we wszystkich kierunkach, aby wychwycić wszystkie pominięte włoski. Przy używaniu grzebienia należy postępować odwrotnie. Zawsze przesuwaj w dół, aby uzyskać wypielęgnowany i stylowy wygląd.

Wskazówka 2: Nie obawiaj się golenia całkiem na gładko.

Przy wielu stylizacjach zarostu ważne jest zachowanie określonych obszarów na twarzy całkowicie bez owłosienia. Podkreśla to kontrast pomiędzy strefami z zarostem i bez zarostu, uwydatniając kontury. Precyzyjny trymer Braun szczególnie nadaje się do gładkiego golenia i precyzowania konturów w konkretnych miejscach, np. podczas modelowania baków.

Wskazówka 3: Zachowaj schludny wygląd.

Równie ważna jak utrzymywanie czystości własnego zarostu i twarzy poprzez regularne i dokładne mycie jest odpowiednia pielęgnacja Twoich narzędzi do golenia. Utrzymanie ich w czystości zapewni ich optymalną sprawność, która pozwoli Ci utrzymywać idealną stylizację zarostu, którym chcesz się pochwalić.

Może Cię zainteresować również to:

Wielofunkcyjny zestaw do stylizacji

Wielofunkcyjny zestaw do stylizacji

Stylizacja całego ciała. Bez wysiłku.

Trymer do zarostu

Profesjonalne trymery do zarostu

Profesjonalizm, precyzja i pełna kontrola.

Zgoda na pliki cookie