Instrukcja: Kozia bródka

Instrukcja firmy Braun: Kozia bródka

Jak stylizować kozią bródkę?

Styl koziej bródki to idealny i łatwy kompromis między pełną brodą a wąsami. Jest idealny dla tych, którzy chcą go pielęgnować, i dla tych, u których okolica wąsów i bródki na podbródku są połączone, co stanowi wymóg dla porządnej koziej bródki. Jeśli w Twoim przypadku jest inaczej, rozważ inny styl, np. efekt kilkudniowego zarostu. Jeśli wiesz, że kozia bródka będzie dobra dla Ciebie, najlepszy efekt uzyskasz, jeśli zawczasu się przygotujesz; zapuść brodę na ok. 10 mm, a będziesz gotowy do stylizacji koziej bródki.

Podajemy przewodnik z instrukcją krok po kroku, dzięki której uzyskasz właściwy efekt.

Krok 1. Rozczesz i przytnij brodę do długości 10 mm

Wskazówka: Trymuj z użyciem nasadki 1-10 mm, etapowo redukując długość co 0,5 mm

Na trymer do brody Braun załóż nasadkę do brody, a następnie zacznij równo przycinać włosy na szyi, policzkach i nad górną wargą. Skup się na trymowaniu okolic podbródka i wąsów, etapowo redukując długość co 0,5 mm, dzięki czemu zapewnisz równą długość całej brody i osiągniesz zadowalający efekt. Nie przejmuj się kształtem koziej bródki, która na tym etapie wygląda nieco dziwnie; czas na precyzję i kunszt przyjdzie później, gdy zarost na całej twarzy osiągnie odpowiednią długość.

Krok 2: Zdejmij nasadkę, aby dopracować zarysy

Wskazówka: Kształtuj zarysy brody. Najpierw szyja, potem policzki i górna warga

Zdejmij nasadkę i użyj samej głowicy trymera do zarostu, aby podkreślić styl koziej bródki. Trymuj powoli, zaczynając od szyi, przechodząc do krawędzi podbródka, następnie do policzków i górnej wargi, aż uzyskasz żądany efekt koziej bródki. Ten etap dotyczy kształtowania okolic brody przed wykończeniem stylizacji. W tym momencie powinno być już widać ogólny zarys i rozpoznawalny styl koziej bródki.

Krok 3. Ukształtuj kozią bródkę za pomocą trymera precyzyjnego

Wskazówka: Doprecyzuj kształt w dwóch etapach, trymując zarost ruchem na zewnątrz od linii włosów

Teraz zajmij się detalami. Po pierwsze, przytnij włosy ruchem od szczęki w kierunku ucha, aby uzyskać równe, schludne linie po obu stronach koziej bródki. Stosuj uważne, powolne, płynne pociągnięcia. Trymowanie od linii włosów do zewnątrz zabezpieczy Cię przed przypadkowym zgoleniem konturu brody, na czym ucierpiałby styl i kształt, o jaki się starałeś. Kieruj się według lewej i prawej krawędzi bródki, sprawdzając symetrię przycięcia każdego boku. Kiedy uzyskasz zadowalający efekt po obu stronach, do koziej bródki możesz dodać ostre kąty. Najłatwiej to zrobić ruchami w dół. Zachowaj szczególną ostrożność w okolicy, w której oba boki łączą się z wąsami i u dołu, na podbródku. Zdecydowane, schludne linie najlepiej podkreślą kształt Twojej brody, nadając jej żądany, modny styl i wygląd.

Krok 4: Ogol twarz na gładko, aby wzmocnić efekt koziej bródki

Wskazówka: Aby ogolić się możliwie gładko, użyj dołączonej golarki Gillette

Teraz pora na ogolenie szyi, policzków i linii szczęki na gładko. Aby uzyskać gładki efekt golenia bez zbytnich kłopotów, możesz użyć golarki Gillette dołączonej do zestawu trymera do zarostu BeardTrimmer od firmy Braun. Przygotuj skórę, ochlapując ją ciepłą wodą i nakładając piankę do golenia. Następnie ogol się pod włos pojedynczymi, płynnymi pociągnięciami, aż skóra poza obrębem koziej bródki będzie gładka i całkiem pozbawiona włosów. Sprawdź dokładnie obszar za podbródkiem, żebyś nie ogolił konturu brody, ponieważ wyraźnie zaznaczona krawędź jest szczególnie ważną cechą stylizacji na kozią bródkę.

Krok 5. Zastosuj pielęgnację nawilżającą do koziej bródki

Wskazówka: Stosując do brody zwykłą odżywkę do włosów, utrzymasz zarost w dobrej kondycji

Masz wreszcie swoją kozią bródkę; teraz opłucz twarz i zabezpiecz skórę kosmetykiem nawilżającym bez alkoholu, co zapobiegnie suchości występującej po goleniu. Teraz musisz już tylko wyeliminować ewentualne pojedyncze włoski, jakie pominąłeś przy goleniu, zwłaszcza w okolicy wąsów. Najlepiej byłoby trymować brodę przynajmniej raz w tygodniu, aby zadbać o schludny wygląd koziej bródki. Przyda się też mycie bródki co 2-3 dni, przez co będzie odświeżona i zadbana. Stosując zwykłą odżywkę do włosów, sprawisz, że zarost będzie łatwy w stylizacji i elegancki. Wosk i olejek do brody mogą się przydać do ujarzmienia włosów, jeśli kształt Twojej koziej bródki tego wymaga. Świetny wygląd stylizacji zarostu, takiej jak kozia bródka, zasługuje na odpowiednią dawkę odświeżenia.

Inne style zarostu

Zobacz, jak stylizować inne rodzaje klasycznego zarostu

Kilkudniowy zarost

Szybki, stylowy i łatwy w utrzymaniu: to świetny styl brody przy dowolnym kształcie twarzy.

Kilkudniowy zarost wg firmy Braun

Wąsy

Wyraziste, ekstrawaganckie i charakterystyczne: wąsy bardzo się wyróżniają w porównaniu z małą bródką.

Wąsy wg firmy Braun

Zarost w kształcie paska

Wyjątkowy styl, który uwydatnia rysy twarzy i dodaje jej charakteru.

Zarost w kształcie paska wg firmy Braun

Odkryj linię trymerów
oferowanych przez firmę Braun
do stylizacji idealnego wyglądu