Depilacja Ramion: Kompletny Przewodnik

Depilacja Ramion: Kompletny Przewodnik

Dzięki gruczołom potowym golenie pod pachami jest powszechną praktyką dla większości – ale co z przedramionami? Przy tak niewielu dostępnych statystykach na ten temat można bezpiecznie założyć, że nie ma społecznego konsensusu w sprawie golenia tej części ciała.


Pomijając opinię publiczną, nie ma żadnych korzyści zdrowotnych, jeśli chodzi o golenie rąk. Tak więc podobnie, jak w przypadku większości form depilacji ciała, wybór, czy zachować, czy pozbyć się włosów na ramionach, dotyczy bardziej osobistych preferencji, niż kwestii dobra lub zła. Jeśli zdecydujesz się ogolić ramiona, przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik, który obejmuje:

 • Plusy, minusy oraz zalecenia i przeciwskazania golenia ramion.

 • Przygotowanie, golenie rąk i pielęgnację po goleniu ramion za pomocą golarki elektrycznej.

 • Alternatywne metody depilacji ramion.

 • Odpowiedzi na typowe pytania dotyczące golenia ramion.

Plusy i minusy golenia ramion

Dla niektórych nawet najmniejszy kawałek zarostu w dowolnym miejscu na rękach lub dłoniach jest postrzegany jako nieestetyczny, podczas gdy dla innych samo rozważenie golenia rąk jest całkowicie nie do pomyślenia. Jeśli zastanawiasz się „depilacja rąk czy warto”, przygotowaliśmy listę zalet i wad, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

Zalety depilacji ramion

Zalety depilacji ramion

 • Wyraźna definicja mięśni

 • Mniej zauważalne pocenie się

 • Jeśli masz gęste owłosienie, poczujesz się chłodniej w upalne dni

 • Estetyka, jeśli masz tatuaż, którym chcesz się pochwalić

 • Może pomóc w gojeniu się ran i szwów

 • Może zwiększyć pewność ciała

 • Zwiększona wydajność sportowa

Wady depilacji ramion

Wady depilacji ramion

 • Potencjalne podrażnienie skóry lub wrastanie włosów

 • Możliwe skaleczenia i podrażnienia po ostrzu

 • Sucha skóra, jeśli nie stosuje się odpowiedniej rutyny po goleniu

 • Zatrzymywanie mniejszej ilości ciepła w chłodne dni, jeśli masz gęstsze owłosienie

Jak przygotować golenie rąk za pomocą golarki elektrycznej

Jak przygotować golenie rąk za pomocą golarki elektrycznej

When shaving arm hair with an electric razor, pre-shaving prep is essential:

1) Zanim zaczniesz, rozłóż wszystko, czego potrzebujesz

2) Zacznij od przycięcia dłuższych włosów nożyczkami, a następnie oczyść i delikatnie złuszcz naskórek.

3) Poddaj ramiona ostatecznemu myciu.

4) Osusz ręcznikiem i nasmaruj część ramienia, od której chcesz zacząć, używając spienionego żelu do golenia.

Jak golić ramiona za pomocą golarki elektrycznej

Jak golić ramiona za pomocą golarki elektrycznej

 1. Trzymaj elektryczną maszynkę do golenia w swojej dominującej dłoni.

 2. Zacznij od golenia nadgarstka do łokcia. W przypadku golarek elektrycznych rotacyjnych poruszaj maszynką okrężnymi ruchami, w przypadku golarek foliowych używaj krótkich pociągnięć, dopasowanych do gęstości owłosienia na ramieniu.

 3. Wypłucz włosy i pozostałości pomiędzy sekcjami golenia.

 4. Nałóż żel do golenia na górnej części ramienia i powtórz proces, aż będzie gładko ogolone.

Pielęgnacja ogolonych ramion

Kiedy depilacja ramion dobiegnie końca, nawilż ręce, dopóki skóra jest jeszcze wilgotna. Używanie bezalkoholowego balsamu z ochroną SPF będzie najlepszym wyjściem, ponieważ może się okazać, że Twoja skóra będzie nadwrażliwa przez kilka godzin po goleniu. Prawdopodobnie trzeba będzie ogolić się ponownie co najmniej raz lub dwa razy w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Jak się golić i na co uważać

ZRÓB TO

 • Zmiękcz włosy przed goleniem, zanurzając ręce w misce z wodą lub mocząc je pod prysznicem

 • Wybierz odpowiednią golarkę elektryczną (wodoodporną, elastyczną i z regulowanym rozmiarem osłony)

 • Utrzymuj ręce nawilżone na każdym etapie golenia (żel pod prysznic przed goleniem, żel do golenia w trakcie i balsam nawilżający po goleniu)

 • Ogol każde ramię indywidualnie, w sekcjach: zacznij od przedramion, następnie ramiona i zakończ pod pachami

 • Przed użyciem sprawdź, czy narzędzie tnące jest ostre

NIE RÓB TEGO

 • Nie gol ramiona na sucho

 • Nie zapomnij wypłukać maszynki pomiędzy kolejnymi sekcjami

 • Nie przyspiesz procesu

 • Nie przesuwaj maszynką po już ogolonych sekcjach

 • Nie naciskaj mocno golarką na skórę

Alternatywne metody depilacji ramion

Jeśli nie masz ochoty na golenie rąk ręczną lub elektryczną maszynką, istnieje wiele alternatyw, które możesz wypróbować:

Kremy Do Depilacji

Najbardziej bezbolesną z tych opcji są kremy do depilacji. Zaletą jest to, że działają szybko po aplikacji, a składniki zmiękczające kremu mają tendencję do głębokiego nawilżenia ramion. Depilacja ramion u mężczyzn tą metodą ma jedną wadę – wymaga regularnego stosowania, aby zatrzymać odrastanie włosów w ciągu tygodnia.

Woskowanie standardowe oraz cukrowe

Jeśli chcesz zainwestować w depilację ramion, która utrzyma się od trzech tygodni do miesiąca, woskowanie jest bezpieczną opcją. Depilacja rąk woskiem polega na masowym usuwaniu włosów u nasady mieszków włosowych.

Woskowanie cukrem jest często postrzegane jako wybór bardziej przyjazny dla skóry, ponieważ można go nakładać w niższej temperaturze niż wosk twardy. Ryzyko woskowania wiąże się z poparzeniem skóry (jeśli wosk jest zbyt gorący) i zwiększoną jej wrażliwością. Będziesz także musiał poczekać kilka tygodni pomiędzy kolejnymi zabiegami na odrastające włosy.

Depilacja

Depilacja

Podobnie jak woskowanie, depilatory hamują wzrost włosów bezpośrednio u nasady. Depilatory są urządzeniami elektrycznymi, więc chociaż muszą być podłączone lub w pełni naładowane, żeby można było je użyć, ich zaletą jest to, że są wielokrotnego użytku. Wiele depilatorów jest również oferowanych w wodoodpornej odmianie, która pomoże Ci usunąć włosy pod prysznicem. Co więcej, depilacja rąk depilatorem sprawi, że po czasie, przekonasz się, że włosy na ramionach są znacznie cieńsze i rosną wolniej, kiedy używa się depilatora. Oto nasz przewodnik jak korzystać z depilatora.

IPL (Intense Pulsed Light technology) i Laser

IPL (Intense Pulsed Light technology) i Laser

Depilacja IPL działa poprzez zakłócanie melaniny w mieszkach włosowych, ale może się różnić w zależności od zabiegu. Jeśli w grę wchodzi depilacja laserowa rąk, to każda metoda potrzebuje co najmniej trzech do dziewięciu miesięcy, aby działać skutecznie i prezentować wyniki zauważalnej, trwałej redukcji owłosienia. Przeczytaj ten przewodnik, aby lepiej zrozumieć różnice pomiędzy IPL a technologią laserową.

Zalecane produkty do tego zadania

Zestaw do stylizacji 17 w 1 7 MGK7491 do brody, zarostu na ciele i włosów. Z ProBlade i stojakiem, 100-minutowy czas działania, szary
Zestaw do stylizacji 8 w 1 3 MGK3440 do brody i włosów. 80-minutowy czas działania, saszetka, szary

Nitkowanie

Nitkowanie włosów na ramieniu to mądry wybór, jeśli szukasz niedrogiego rozwiązania do usuwania włosów dla wrażliwej skóry. Nie stosuje się żadnych chemikaliów, a rezultaty są szybkie. Mimo to bezwłose ramiona po nitkowaniu pozostają gładkie jedynie od dwóch do czterech tygodni i prawdopodobnie będziesz musiał to zrobić z pomocą profesjonalisty, w przeciwieństwie do innych opcji usuwania włosów na ramionach, które możesz zrealizować w swoim domu.

Wniosek

Podsumowując, jeśli zdecydujesz się to zrobić, depilacja rąk u faceta w domu jest tak samo prosta, jak golenie nóg, jeśli tylko postępujesz zgodnie ze wskazówkami i powyższymi poradami własnoręcznej depilacji. Pamiętaj, aby skóra była czysta i odżywiona na każdym etapie depilacji, bez względu na wybraną metodę.

Często zadawane pytania dotyczące golenia i usuwania włosów na ramionach

Zgoda na pliki cookie