Czym jest depilacja ipl i jak działa?

Czym jest depilacja IPL i jak działa?

Jeśli męczy Cię codzienne golenie, a standardowe metody depilacji, sprawiają, że Twoja skóra staje się niemiła w dotyku, możesz rozważyć wypróbowanie IPL. Ten domowy zabieg jest znany z długotrwałego usuwania włosów – ale czym dokładnie jest IPL?

IPL to skrót od Intense Pulsed Light – oddziałuje na mieszki włosowe skoncentrowaną wiązką światła, podgrzewając je i hamując odrastanie.

Jedną z najlepszych rzeczy dotyczących urządzeń IPL jest to, że są łatwe w samodzielnym użytkowaniu, co minimalizuje potrzebę udania się do salonu kosmetycznego. Należy także wziąć pod uwagę, że urządzenia IPL mogą być używane na jasnych lub średniobrązowych odcieniach włosów oraz od naturalnego blond do ciemnobrązowego/czarnego – więc upewnij się, czy będą dla Ciebie odpowiednie.

IPL jest niedrogą metodą depilacji, a dzięki naszemu przewodnikowi wszystko wykonasz samodzielnie.

Jak działa IPL i jakie są korzyści użytkowania?

Jak działa IPL i jakie są korzyści użytkowania?

IPL to progresywny zabieg, który umożliwia depilację całegociała. W zależności od własnych potrzeb możesz go także używać na konkretnych obszarach, jak ręce, nogi lub okolice bikini. Podczas korzystania z IPL będziesz trzymać urządzenie, które dostarczy spektrum światła do skóry. Celem tych promieni jest melanina, dzięki czemu mogą dotrzeć aż do korzenia włosa i unieszkodliwić kluczowe obszary mieszka włosowego. 

Nie jesteś jeszcze przekonana? Sprawdź poniżej niektóre z głównych korzyści używania IPL, z porównaniem do innych metod depilacji: 

 • Depilacji IPL możesz się poddać we władnym domu, stosując delikatne, szybkie błyski świetlne wokół pożądanych obszarów po uprzednim ogoleniu. 

 • IPL sprawia, że włosy stają się cieńsze i słabiej dostrzegalne, ponieważ wypadają i odrastają w znacznie wolniejszym tempie. 

 • Przy standardowym depilowaniu lub woskowaniu, nie zaleca się golenia przez kilka tygodni przed planowanym zabiegiem, co może prowadzić do wyraźnego owłosienia w okresie oczekiwania, a to może być już problematyczne, jeśli planujesz wyjść na plażę i wypróbować nowy strój kąpielowy. Dzięki IPL nie musisz się tym przejmować, ponieważ w tym przypadku zalecane jest golenie przed zabiegiem. Ogolenie przed planowaną depilacją IPL pomaga wiązce światła skupić się na cebulce włosa. 

 • Kiedy korzystasz z IPL, w miarę postępów golenie będzie coraz rzadsze. Ponieważ mieszki włosowe staną się puste, zauważysz mniej wrośniętych włosów i zmniejszający się kolor zarostu na skórze. 

 • Zabieg IPL pomaga wygładzić teksturę skóry, kiedy woskowanie i wyrywanie powoduje jej stany zapalne. 

Nie wszystkie urządzenia IPL dają te same rezultaty. Być może będzie trzeba poddać się zabiegom IPL przez kilka miesięcy, ale z Braun Silk Expert Pro 5 już po 4 tygodniach skóra stanie się gładsza, utrzymując ten stan aż do 6 miesięcy. * 

Urządzenie zostało zaprojektowane ze specjalnym czujnikiem skóry, który automatycznie wykrywa odcień skóry i odpowiednio dostosowuje intensywność błysku, co jest bezpieczniejsze i skuteczniej usuwa włosy.

Czy IPL boli? Oddzielenie mitów od rzeczywistości 

Powszechnie przyjmuje się, że IPL nie jest bezbolesną metodą usuwania włosów, ponieważ wykorzystuje wiązki światła do podgrzewania mieszków włosowych. Jednak prawda jest taka, że korzystając z urządzeń Braun IPL, nie poczujesz praktycznie niczego, a przełączając się pomiędzy dostępnymi trybami działania, możesz bezpiecznie i delikatnie używać go na całym ciele. Podczas wykonywania błysków możesz poczuć lekkie ukłucie, ale nigdy nie będzie to zbliżone do bólu, który czujesz podczas woskowania lub nitkowania.

Obalanie innych mitów na temat depilacji IPL

1) Nie działa przy ciemniejszej karnacji skóry


Kiedy w skórze jest więcej melaniny, IPL musi dostosować intensywność światła, aby móc skupić wiązkę na mieszku włosowym, a nie na skórze. W momencie, kiedy technologia IPL była nowością na rynku, większość z dostępnych urządzeń była nieskuteczna i niebezpieczna w przypadku skóry o ciemniejszej karnacji, ponieważ nie było jeszcze dostępnych możliwości, które mogłaby dostosować intensywność IPL do odcienia skóry danej osoby. Obecnie istnieją urządzenia IPL, które mogą automatycznie dostosować intensywność światła do pigmentacji skóry – niezależnie od tego, czy masz jasną, oliwkową, czy ciemną skórę. Istotne jest, aby uważnie przeczytać etykietę, żeby upewnić się, że kupujesz najlepszy IPL dla siebie. 

2) Depilacja IPL nie jest trwała


Pomimo tego, że IPL nie pozbywa się wszystkich mieszków włosowych na ciele jednocześnie, stopniowo zapewnia stałą redukcję włosów. Ze względu na to, że włosy odrastają etapami, nie wszystkie mieszki włosowe będą pełne podczas przeprowadzania zabiegu IPL. Ponieważ tylko włosy w fazie wzrostu są podatne na zabieg światłem, istotne będzie wykonanie wielu zabiegów, które zapewnią długotrwale gładką skórę. 

3) Urządzenia IPL są drogie i wymagają konserwacji 


Korzystanie z IPL w domu oznacza, że możesz usuwać włosy z wielu obszarów ciała podczas jednego zabiegu. Podczas gdy wielokrotne wyjścia do salonu kosmetycznego w sumie mogą być o wiele droższe, korzystając z Braun Silk-Expert Pro, na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze. Nie ma potrzeby kupowania wymiennych lamp lub balsamów używanych podczas zabiegu – a najlepsze jest to, że średnia żywotność urządzenia wynosi 15 lat, co oznacza, że z czasem zaoszczędzisz jeszcze więcej. 

4) Nie możesz korzystać z IPL latem. 


Depilacja metodą IPL w lecie jest całkowicie bezpieczna, chociaż należy zachować szczególną ostrożność i nakładać krem przeciwsłoneczny o SPF nie mniejszym niż 30, żeby uniknąć poparzeń. Jeśli Twoja skóra pociemniała od opalania na słońcu, Twój Silk-Expert Pro IPL może to wykryć i odpowiednio dostosować natężenie stosowanego światła.

Czy IPL można bezpieczne stosować na wrażliwych obszarach?

Czy IPL można bezpieczne stosować na wrażliwych obszarach?

Warto pamiętać, że niektóre obszary ciała mogą być wrażliwsze niż inne i będą wymagać łagodniejszej formy depilacji. Przykładem jest strefa bikini. Silk-Expert Pro został zaprojektowany z szeregiem trybów komfortu, w tym z wyjątkowo delikatnym ustawieniem, które zostało opracowane do stosowania na wrażliwych obszarach ciała, co pomoże zmniejszyć ryzyko wrastania włosów łonowych.

Mając to na uwadze, należy unikać używania IPL na bardzo wrażliwych obszarach, jak genitalia, sutki lub odbyt, ponieważ może doprowadzić do stanu zapalnego.

Bezpieczne korzystanie z IPL: Przed i po zabiegu 

Przed rozpoczęciem zabiegu 

 • Unikaj solarium, leżakowania na słońcu, samoopalaczy i kremów do opalania. 

 • Upewnij się, że skóra, na której zastosujesz zabieg, nie ma otwartych ran, uszkodzeń lub stanów zapalnych. 

 • Unikaj intensywnych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja, ponieważ zwiększają ryzyko zapalenia i innych skutków ubocznych występujących po depilacji IPL. 

 • Ogol miejsce planowanego zabiegu na 12 do 24 godzin przed zabiegiem. 

Po zabiegu 

 • Nie należy zakładać obcisłych ubrań, ponieważ może dojść do podrażnień skóry. 

 • Przez 24-48 godzin po zabiegu nie należy stosować na skórze żadnych produktów, które mogą ją podrażnić, tj. perfumy, środki czyszczące lub złuszczające. 

 • Unikaj gorących pryszniców, łaźni parowych i saun. 

 • Smaruj się kremem przeciwsłonecznym o wysokim SPF, żeby odpowiednio chronić skórę.

Jak korzystać z IPL, żeby uzyskać optymalne rezultaty i bezproblemowe usuwanie włosów

1) Przygotuj się do zabiegu IPL 

 • Ostrożnie ogol wszystkie włosy w miejscu, gdzie chcesz przeprowadzić zabieg. 

 • Osusz się. 

 • Podłącz swój Silk-Expert IPL. 

2) Podczas depilacji IPL 

 • Przyłóż nasadkę IPL do pełnego kontaktu ze skórą. 

 • W przypadku większych obszarów ciała, takich jak nogi, przełącz na tryb ślizgu, przytrzymując przycisk i powoli przesuwając urządzeniem po skórze. 

 • Jeśli chodzi o mniejsze rejony, jak pachy, przełącz na tryb punktowy, który zapewni precyzyjniejsze działanie. 

W przypadku wrażliwszych obszarów, jak na przykład łono, lub w przypadku, kiedy uczysz się jak korzystać z IPL, wybierz tryb Delikatny. 

3) Po depilacji 

 • Po każdym użyciu wytrzyj nasadkę do czysta. 

 • Kolejne zabiegi można przeprowadzać co 7 dni przez okres wynoszący do 12 tygodni. Następnie dostosuj się do swoich potrzeb, na przykład raz w miesiącu, ponieważ owłosienie wyraźnie się zredukuje. 

 • Rano i wieczorem nakładaj krem nawilżający, żeby utrzymać odpowiednie nawilżenie. 

Jak długo trwa depilacja IPL? 

Każdy, kto zastanawia się jak trwałego rezultatu można się spodziewać po depilacji IPL, powinien zdawać sobie sprawę, że Silk-Expert Pro zapewnia widoczne rezultaty już po czterech tygodniach stosowania.

Następnie można się spodziewać znaczącej redukcji przez sześć miesięcy zabiegów z zacisza własnego domu*. Urządzenie Braun IPL jest ponadto wyposażone w technologię SnesoAdapt, która zapewnia, że będzie odpowiednio reagowało na kolor skóry, dostosowując poziom intensywności światła, żeby zapewnić jak największy komfort użytkowania.

FAQs

Może Cię zainteresować również to:

Silk-expert IPL

Silk-expert IPL

7 reasons to IPL at home with Silk-expert.

Witaj w rodzinie IPL

Witaj w rodzinie IPL

Najbezpieczniejsze urządzenie IPL za sprawą technologii SensoAdapt™.

Zgoda na pliki cookie