Zgoda na pliki cookie

Jak wykonać depilację IPL – zestaw Braun Silk-expert Pro dla początkujących

The only IPL with an intelligent SensoAdapt™ skin tone sensor

Trwałe, widoczne usunięcie włosów. Na bieżąco dopasowuje się automatycznie do indywidualnego typu skóry i włosów.

Jak używać depilatora Braun Silk-expert Pro – kilka prostych kroków.

Krok 1: Usuń włosy z obszaru, którym chcesz się zająć, w dowolny, preferowany sposób. Upewnij się, że nad powierzchnią skóry nie pozostają wystające włosy. Wysusz skórę.

 Jak używać depilatora Braun Silk-expert Pro – kilka prostych kroków.

Krok 2: Wybierz głowicę standardową lub precyzyjną, zależnie od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Podłącz do prądu depilator Braun Silk-expert Pro.

Krok 3: Aby zagwarantować odpowiednie działanie urządzenia, ustaw głowicę w pozycji umożliwiającej pełen kontakt ze skórą. Depilator działa tylko wtedy, gdy znajduje się dostatecznie blisko skóry.

Krok 4: Do zabiegu na większym obszarze na ciele użyj trybu płynnego: przytrzymaj przycisk i poprowadź urządzenie po skórze. W przypadku mniejszych obszarów wciśnij, a następnie zwolnij przycisk. W przypadku depilacji miejsc wrażliwych, lub gdy jest to Twój pierwszy raz, użyj trybu delikatnego lub bardzo delikatnego.

Zastosowanie Braun Silk-expert Pro na twarz

Krok 5: Należy pamiętać o wyczyszczeniu głowicy po każdorazowym użyciu urządzenia.

Krok 6: W pierwszej fazie użytkowania stosuj raz na 4-12 tygodni. Następnie zależnie od zapotrzebowania (tj. co 1-2 miesiące). Efektem zabiegu jest trwałe, widoczne usunięcie włosów.

Braun Silk-expert Pro używany na nodze

Braun Silk-expert Pro– najczęściej zadawane pytania krok po kroku.

1. Przygotowanie - Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wykonasz zabieg.

Odcienie skóry i kolor włosów

Moje włosy są rude. Czy mogę stosować urządzenie IPL?

Urządzenie IPL nie jest odpowiednie dla każdego. Jest najbardziej skuteczne w przypadku jasnego lub pośredniego odcienia skóry i włosów o kolorze od naturalnego blondu do ciemnego brązu lub czerni. Urządzenie nie działa skutecznie w przypadku włosów w kolorze jasny blond, rudym, siwym i białym, ponieważ zawierają one mniejszą dawkę melaniny – niewystarczającą, aby wchłonąć wiązkę światła.

Tabela odcieni skóry i kolorów włosów na ciele:

Dlaczego depilator IPL nie jest odpowiedni w przypadku ciemniejszej karnacji?

Ponieważ skóra o ciemnej karnacji posiada więcej melaniny, może wchłaniać więcej światła niż wskazana, bezpieczna dawka, co z kolei może powodować uczucie dyskomfortu.

Czy przed wykonaniem zabiegu metodą IPL należy unikać słońca?

Jeśli odcień Twojej skóry przyciemnił się po opalaniu na słońcu lub w solarium, ale skóra nie jest podrażniona, możesz wykonać zabieg depilacji przy użyciu urządzenia Braun Silk-expert Pro – automatycznie dostosuje ono intensywność światła do najbezpieczniejszego i najbardziej efektywnego poziomu i powiadomi Cię, jeśli skóra stała się zbyt ciemna, aby wykonać zabieg.

Czy urządzenia mogą używać mężczyźni?

Mężczyźni mogą stosować depilator Braun Silk-expert Pro od ramion w dół (na klatce, plecach, rękach, brzuchu i nogach). Nie powinni stosować go na twarzy, szyi i w okolicy genitaliów. Wykonywanie zabiegu na zaroście na twarzy może prowadzić do nierównomiernych efektów.

2. Rozpoczęcie zabiegu - Jak najlepiej użytkować depilator Silk-expert Pro

Czy urządzenie IPL nadaje się do depilacji okolic intymnych?

Urządzenie IPL można bezpiecznie stosować na linii bikini, jednak nie nadaje się do depilacji okolicy genitaliów, gdzie gęstość owłosienia jest większa, a skóra może mieć ciemniejszy odcień, co przełożyłoby się na wchłanianie większej ilości światła i mogłoby powodować uczucie dyskomfortu.