Zgoda na pliki cookie

Jak wykonać depilację IPL – zestaw Braun Silk-expert Pro dla początkujących

The only IPL with an intelligent SensoAdapt™ skin tone sensor

Widoczne usunięcie włosów. Na bieżąco dopasowuje się automatycznie do indywidualnego typu skóry i włosów.

Jak używać depilatora Braun Silk-expert Pro – kilka prostych kroków.

Krok 1: Usuń włosy z obszaru, którym chcesz się zająć, w dowolny, preferowany sposób. Upewnij się, że nad powierzchnią skóry nie pozostają wystające włosy. Wysusz skórę.

 Jak używać depilatora Braun Silk-expert Pro – kilka prostych kroków.

Krok 2: Wybierz głowicę standardową lub precyzyjną, zależnie od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Podłącz do prądu depilator Braun Silk-expert Pro.

Krok 3: Aby zagwarantować odpowiednie działanie urządzenia, ustaw głowicę w pozycji umożliwiającej pełen kontakt ze skórą. Depilator działa tylko wtedy, gdy znajduje się dostatecznie blisko skóry.

Krok 4: Do zabiegu na większym obszarze na ciele użyj trybu płynnego: przytrzymaj przycisk i poprowadź urządzenie po skórze. W przypadku mniejszych obszarów wciśnij, a następnie zwolnij przycisk. W przypadku depilacji miejsc wrażliwych, lub gdy jest to Twój pierwszy raz, użyj trybu delikatnego lub bardzo delikatnego.

Zastosowanie Braun Silk-expert Pro na twarz

Krok 5: Należy pamiętać o wyczyszczeniu głowicy po każdorazowym użyciu urządzenia.

Krok 6: W pierwszej fazie użytkowania stosuj raz na 4-12 tygodni. Następnie zależnie od zapotrzebowania (tj. co 1-2 miesiące). Efektem zabiegu jest, widoczne usunięcie włosów.

Braun Silk-expert Pro używany na nodze

Braun Silk-expert Pro– najczęściej zadawane pytania krok po kroku.

1. Przygotowanie - Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wykonasz zabieg.

Odcienie skóry i kolor włosów

Moje włosy są rude. Czy mogę stosować urządzenie IPL?

Urządzenie IPL nie jest odpowiednie dla każdego. Jest najbardziej skuteczne w przypadku jasnego lub pośredniego odcienia skóry i włosów o kolorze od naturalnego blondu do ciemnego brązu lub czerni. Urządzenie nie działa skutecznie w przypadku włosów w kolorze jasny blond, rudym, siwym i białym, ponieważ zawierają one mniejszą dawkę melaniny – niewystarczającą, aby wchłonąć wiązkę światła.

Tabela odcieni skóry i kolorów włosów na ciele:

Dlaczego depilator IPL nie jest odpowiedni w przypadku ciemniejszej karnacji?

Ponieważ skóra o ciemnej karnacji posiada więcej melaniny, może wchłaniać więcej światła niż wskazana, bezpieczna dawka, co z kolei może powodować uczucie dyskomfortu.

Czy przed wykonaniem zabiegu metodą IPL należy unikać słońca?

Jeśli odcień Twojej skóry przyciemnił się po opalaniu na słońcu lub w solarium, ale skóra nie jest podrażniona, możesz wykonać zabieg depilacji przy użyciu urządzenia Braun Silk-expert Pro – automatycznie dostosuje ono intensywność światła do najbezpieczniejszego i najbardziej efektywnego poziomu i powiadomi Cię, jeśli skóra stała się zbyt ciemna, aby wykonać zabieg.

Czy urządzenia mogą używać mężczyźni?

Mężczyźni mogą stosować depilator Braun Silk-expert Pro od ramion w dół (na klatce, plecach, rękach, brzuchu i nogach). Nie powinni stosować go na twarzy, szyi i w okolicy genitaliów. Wykonywanie zabiegu na zaroście na twarzy może prowadzić do nierównomiernych efektów.

2. Rozpoczęcie zabiegu - Jak najlepiej użytkować depilator Silk-expert Pro

Czy urządzenie IPL nadaje się do depilacji okolic intymny