Jak używać depilatora

Jak używać depilatora

Trzy fazy procesu uzyskania oszałamiająco gładkiej skóry

Supergładka skóra niczym z okładek magazynów mody może być Twoja za pstryknięciem przełącznika dzięki urządzeniom marki Braun. Sztuka depilacji ewoluuje, zatem skorzystaj z naszych porad bez względu na to, czy robisz to już od lat i chcesz zapoznać się z najnowszymi fachowymi technikami, czy może jesteś nowicjuszką poszukującą maksymalnie prostych sposobów na profesjonalną i błyskawiczną depilację. Przygotuj się na wyczuwalnie gładszą, atrakcyjniej wyglądającą skórę, którą uzyskasz w wygodzie domowego zacisza, we własnej łazience. Oto nasz przewodnik z informacjami na temat stosowania depilatora, dzięki któremu uzyskasz piękną skórę.

1. Przed przystąpieniem do depilacji

Wszystko zależy od przygotowania. Jak każdy urodowy guru wie, oszałamiający wygląd wymaga nieco perspektywicznego planowania. Zanim pokażemy Ci, jak wykonać depilację, sprawdź, co należy zrobić wcześniej:

1. Najważniejsza jest synchronizacja. Skorzystaj z depilatora wieczorem na dzień wcześniej, zanim przywdziejesz efektowną małą czarną krzyczącą „spójrz na moje nogi” lub inną randkową kreację. To daje 24 godziny na złagodzenie wszelkich podrażnień.

Wieczory to najlepsza pora na depilacyjne rendez-vous. Jesteś bardziej zrelaksowana, a do rana wszelkie krostki znikną i obudzisz się z najseksowniejszą, najgładszą skórą, jakiej kiedykolwiek doświadczyłaś!

2. Peeling to złote słowo klucz. Weź ciepły prysznic, zrelaksuj się i poddaj swoją skórę peelingowi, który rozwieje Twoje lęki i obawy przed wrastaniem włosów. Użyj szczotki lub rękawicy do peelingu, ewentualnie pocieraj skórę suchym ręcznikiem. Alternatywnie możesz skorzystać z innowacyjnej szczoteczki do peelingu Braun Silk-épil 9 SkinSpa, która zapewnia czterokrotnie lepsze usuwanie martwego naskórka niż szczoteczka manualna.

2. Gdy depilujesz

1. Zachowaj pełny spokój. Wszystkie robimy całą masę nieprzyjemnych rzeczy w imię pielęgnacji urody, m.in. wyskubując lub usuwając pęsetą włoski bądź szorując skórę, jednak w przypadku depilacji Silk-épil pomaga zminimalizować ból dzięki takim akcesoriom, jak rękawica chłodząca czy rolki masujące, które maksymalnie łagodzą zabieg usuwania włosów.

2. Czy kiedykolwiek próbowałaś tego w wodzie? Teraz już możesz! Funkcja pracy depilatorów Braun Silk-épil 9 Wet&Dry na mokro i na sucho oznacza, że możesz depilować się pod prysznicem lub w wannie. Woda minimalizuje odczuwany ból, wyzwalając naturalne środki uśmierzające – endorfiny.

3. Trzymaj równo. Nie przejmuj się zbytnio sposobem trzymania depilatora – powinien naturalnie leżeć w dłoni. Trzymaj urządzenie pod kątem 90 stopni względem skóry nóg. Możesz także naciągnąć skórę drugą ręką tak, aby ułatwić urządzeniu poślizg. Nie naciskaj zbyt mocno – po prostu dotykaj lekko depilatorem skóry.

4. Wolno równa się sexy. Poświęć 15 sekund, aby przejść od kostki do kolana. Zbyt szybki ruch grozi złamaniem włosa, co może skutkować wrastaniem.

5. Ustal kierunek. Przesuwaj depilator w górę w kierunku przeciwnym do kierunku, w którym rosną włosy. Powoduje to „uniesienie” krótszych włosów, zapewniając gładszy efekt.

6. Na mokro czy na sucho? Wybór należy do Ciebie. Jeśli jednak na sucho, dopilnuj, aby Twoja skóra była całkowicie sucha. Jeśli na mokro, zastosuj trochę żelu pod prysznic.

3. Po depilacji

1. Perfekcyjne dopieszczenie. Złota zasada brzmi: nawilżaj PO depilacji, nigdy wcześniej. Dla najlepszych, kojących skórę rezultatów użyj odżywczego balsamu do ciała, a następnego ranka obudzisz się z supermiękką, jedwabistą skórą.

2. Powtórka z rozrywki. Jeśli dopiero zaczynasz, depiluj się raz na tydzień, a za każdym razem zauważysz, jak zmniejsza się dyskomfort, a wzrasta satysfakcja. Jeśli masz już doświadczenie, zmniejsz nieco częstotliwość, depilując się raz na trzy tygodnie.

Może Cię zainteresować również to:

Dowiedz się, jak uzyskać widocznie gładką skórę o promienistym blasku dzięki depilatorowi i szczoteczce do peelingu SkinSpa

Depilatorowi i szczoteczce do peelingu SkinSpa

Dowiedz się, jak uzyskać widocznie gładką skórę o promienistym blasku

Gama depilatorów Silk-épil

Depilatory Silk-épil

Ciesz się z odczuwanego piękna i atrakcyjnej gładkości skóry nawet przez 4 tygodnie!

Zgoda na pliki cookie