Zgoda na pliki cookie

Podstawy pielęgnacji ciała

Pielęgnacja ciała dla początkujących

Od Australii po Zimbabwe pielęgnacja ciała męskiego stała się obecnie bardziej praktyczną – oraz intymną – kwestią niż kiedykolwiek wcześniej, przy wzrastającej popularności przycinania, golenia i stylizacji owłosienia na ciele. Już nie tylko zawodowi pływacy czy kolarze, ale zwykli faceci na całym świecie widzą – i czują – korzyści poczucia świeżości i wizualnej atrakcyjności swoich gładkich ciał.
Pełne golenie całego ciała nie jest dla każdego, jednak drobne przycięcie owłosienia na Twojej mężnej klacie lub w okolicach pachwin pokazuje, że dbasz o wygląd całego ciała, nawet o te części, które normalnie nie widzą światła dziennego. A z maszynką do ciała Braun indywidualna pielęgnacja ciała staje się błahostką – bez względu na to, gdzie zdecydujesz się przycinać.
Biorąc pod uwagę potrójną funkcjonalność maszynki do ciała, wybór nie będzie łatwy. Nieważne, czy pozbywasz się owłosienia z klatki piersiowej, czy golisz na gładko pachy – wybierz po prostu metodę usuwania włosów, która najbardziej Ci odpowiada, i pielęgnuj swój oryginalny styl w dowolnej części ciała poniżej szyi.

Przycinanie

Zamiast całkowicie ogołacać powierzchnię swojego ciała, wielu facetów preferuje subtelne przycinanie, skracanie zbyt długich lub wymykających się spod kontroli włosków, nie decydując się na zupełne rozstanie z nimi. Obok mniejszej kłopotliwości w utrzymaniu podejście to stanowi dobry wybór, jeśli chcesz uniknąć ryzyka podrażnienia skóry.

Krok 1: Osusz dobrze włosy, zanim cokolwiek zaczniesz, ponieważ mokre włosy lubią przyklejać się do ciała, przez co przycinanie ich staje się koszmarem.

Krok 2: Wybierz długość nakładki, która Ci odpowiada, i zawsze naciągnij skórę przed przystąpieniem do przycinania.

Krok 3: Przycinaj w przeciwną stronę do kierunku wyrastania włosów, dając nakładce możliwość zebrania jak największej liczby włosów na ostrza nożyków.

Krok 4: Nie zapomnij o ponownym przycięciu od czasu do czasu, aby zachować schludny wygląd!

Przycinanie i golenie

Krok 1: Zacznij od przycięcia owłosienia na osuszonym ciele na krótko. Ułatwia to późniejsze golenie na gładko, ponieważ trymer wstępnie skraca włosy, a golarka kończy zadanie.

Krok 2: Zastosuj dobry krem do golenia, naciągnij skórę i usuwaj owłosienie delikatnymi pociągnięciami. Szybki prysznic pomoże zmiękczyć owłosienie do zabiegu usunięcia – jeśli golisz się na gładko, nie ma znaczenia, że włosy są wilgotne.

Krok 3: Po goleniu osusz skórę, oklepując ją, i użyj balsamu nawilżającego, aby uniknąć podrażnień. Zapewni to Twojej skórze gładkość i czystość, gwarantując perfekcyjny wygląd w siłowni, na plaży bądź w sypialni.

Wreszcie, bez względu na to, którą metodę wybierzesz, po zakończeniu nie zapomnij opłukać trymera.

Może Cię zainteresować również to:

Trymery Braun

Trymery Braun

Dla optymalnych doznań podczas pielęgnacji ciała

Braun trymer do zarostu

Braun trymer do zarostu

Trymer do brody Braun doskonale nadaje się do stylowego wyglądu.