Jak pozbyć się owłosienia na twarzy u kobiet?

Jak pozbyć się włosów z twarzy u kobiet?

Włosy na twarzy mogą być poważnym problemem.

Każdy kogo poznajemy, najpierw przygląda się naszej twarzy. Większość z nas woli, żeby świat widział nas bez włosów na twarzy. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że istnieje wiele różnych metod usuwania owłosienia na twarzy u kobiet: możesz je depilować, depilować woskiem lub woskiem cukrowym, nitkować, przypalać, golić lub rozjaśniać; korzystając z kremów, laserów, IPL, elektrolizy lub nakładając makijaż. Metody usuwania powierzchniowego jak golenie są szybkie i łatwe, ale owłosienie szybko odrasta. Z kolei opcje usuwania korzeni takie jak wosk lub depilacja laserowa są długotrwałe, ale samodzielnie korzystanie z wosku jest trudne do przeprowadzenia, a depilatory są łatwe w użytkowaniu, ale często także nieporęczne – zwłaszcza jeśli chodzi o szybkie poprawki. Co można zrobić w takim wypadku?

1. Zawsze myj twarz przed usuwaniem owłosienia, aby uniknąć zatykania porów.

Skóra na twarzy jest bardziej wrażliwa niż na reszcie ciała. Dlatego przed rozpoczęciem dowolnego rodzaju depilacji twarzy, warto upewnić się, że jest czysta. Dzięki temu uda się uniknąć zatykania porów, co mogłoby doprowadzić do wystąpienia późniejszych niedoskonałości. To pozornie proste działanie będzie miało ogromny wpływ na Twoją rutynę usuwania włosów z twarzy, pozostawiając skórę w takim stanie, o jakim zawsze marzyłaś.

Dowiedz się więcej od prostych sposobach właściwego mycia twarzy:

Najpierw Zmyj Makijaż

Niezbędne będzie całkowite zmycie makijażu z twarzy. Najlepiej zrobić to w tak delikatny sposób, żeby kosmetyki się zmyły, ale jednocześnie nie uszkodziły lub nie naruszyły struktury skóry. Możesz do tego wykorzystać chusteczki oczyszczające i specjalnie przystosowane myjki, ale jeśli chcesz osiągnąć szybki rezultat, możesz w tym celu wykorzystać jedną ze szczotek do mycia twarzy Braun – bardzo delikatną (różową) lub standardową (białą). W ten sposób zapewnisz swojej twarzy głębokie oczyszczanie porów, a z naszą standardową szczotką to nawet 6-krotnie skuteczniejsze niż własnoręczne przygotowywanie skóry do usuwania owłosienia.

Umyj Twarz Letnią Wodą

Temperatura wody, którą myjesz twarz ma znacznie więcej wspólnego z rezultatem, niż mogłoby Ci się wydawać. Bardzo zimna lub wysoka temperatura może wywoływać podrażnienia skóry, co nie będzie najlepszym początkiem przed rozpoczęciem dowolnego procesu usuwania włosów. Dlatego w tym przypadku najlepiej zastosować neutralną temperaturę.

Nie przesadzaj z myciem lub ze złuszczaniem

Złuszczanie skóry twarzy jest świetnym sposobem na jej odmłodzenie, ponieważ pomaga pozbyć się warstwy martwego naskórka i odblokowuje pory. Jest w tym jeden haczyk – jeśli przesadzisz, możesz odnieść odwrotny efekt. Zbyt intensywne złuszczanie może doprowadzić do uszkodzenia naturalnej warstwy skóry, która ją zabezpiecza i pomaga w zatrzymywaniu wilgoci. Możesz dowiedzieć się więcej o tym jak złuszczać naskórek sprawdzając nasz krótki przewodnik złuszczania skóry twarzy.

1. Zawsze myj twarz przed usuwaniem włosów, tak aby uniknąć zapychania porów

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej metody dla konkretnych obszarów

Wszyscy mamy owłosienie na twarzy – bez względu na to, czy jest wizualnie dostrzegalne przez kolor, zagęszczenie lub delikatną warstwę meszku, owłosienie może być różne u każdego i to całkiem normalne, że występuje. Z tego samego powodu, niczym nadzwyczajnym nie jest jego usuwanie.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli chodzi o samodzielną depilację twarzy istnieje wiele możliwości zależących od tego o który obszar chodzi. Dlatego istotne jest, żeby upewnić się co do tego, która metoda będzie dla Ciebie najlepsza.

Brwi i Czoło

Kto nie chciałby, żeby jego brwi były idealnie, symetrycznie ukształtowane? Dobrze, że są odpowiednie sposoby na usunięcie niepotrzebnego owłosienia twarzy, aby uzyskać takie idealne brwi. Nasza precyzyjna głowica idealnie się do tego nada!

Jeśli jednak Twoje brwi mają odpowiedni kształt i chcesz się zająć jedynie ich okolicami, wtedy najlepiej będzie skorzystać z depilatora Braun Face Mini. Urządzenie z łatwością usunie owłosienie twarzy z mniejszych i bardziej wymagających rejonów jak czoło, okolice brwi, górna warga, policzki i podbródek. Jego niewielki rozmiar ułatwia przechowywanie, co sprawia, że można go używać i w domu i w podróży. Jest nawet wyposażone w inteligentne światło, które ułatwia wyszukiwanie i usuwanie delikatnego meszku, dzięki czemu można uzyskać gładkie i dopracowane rezultaty usuwania owłosienia twarzy.

Korzyści: depilator Braun Face Mini jest wyposażony w obrotowy system tnący z folią ochronną, dzięki czemu można uzyskać dokładne, delikatne i bezpieczne golenie.

Istnieją również inne często stosowane sposoby usuwania włosów w tych rejonach, ale mogą prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych, jak:

1. Nitkowanie jest jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych przy brwiach i czole, ponieważ zapewnia świetne efekty przy modelowaniu kształtu brwi i usuwaniu niechcianych włosów.

Wady: Może powodować zaczerwienienie i stan zapalny, sprawiając, że jest to jedna z najboleśniejszych opcji usuwania włosów.

2. Wyrywanie pęsetą jest dokładniejszą metodą usuwania włosów. Może być pomocne w przypadku tych niesfornych włosów, które nie chcą dać się złapać.

Wady: Bywa bolesne i trudne w przypadku cieńszych włosków.

Alternatywą dla pęsety, która będzie zdecydowanie delikatniejsza dla skóry i zapewni długotrwałe rezultaty, jest depilator Braun FaceSpa.

3. Woskowanie to kolejna popularna metoda usuwania owłosienia tego rejonu. Jest znacznie szybsza niż nitkowanie lub wyrywanie i utrzymuje się nawet do 4 tygodni.

Wady: W przeciwieństwie do depilowania lub nitkowania, które mogą chwytać pojedyncze włosy, woskowanie wyrywa włosy z dużą siłą. To naraża skórę na większe ryzyko podrażnień, co nie będzie odpowiednie dla wrażliwej skóry.

Górna warga

Nasz depilator Braun 921 FaceSpa jest idealny do długotrwałego usuwania włosów z tego obszaru, utrzymując efekt nawet do 4 tygodni. Dzięki 200 skubiącym ruchom na sekundę urządzenie działa szybko i wychwytuje cienkie włoski, zapewniając długotrwałe rezultaty.

Korzyści: Nasze depilatory FaceSpa są zaprojektowane do stosowane w trudno dostępnych rejonach twarzy i cechują się wyjątkową delikatnością dla skóry.

Inne metody usuwania włosów z górnej wargi, to golenie, woskowanie i nitkowanie. Jednak jeśli chodzi o ten wrażliwy (i rzucający się w oczy!) obszar twarzy, lepiej zawsze wiedzieć o możliwych skutkach ubocznych.

1. Golenie to szybka metoda, ale standardowe maszynki dla kobiet nie są przystosowane do twarzy.

Wady: Golenie zwykłymi maszynkami może powodować wysypkę, skaleczenia lub pieczenie.

2. Wosk usuwa włosy jednym szybkim ruchem, pozwalając Ci cieszyć się brakiem włosów na górnej wardze aż do 4 tygodni.

Wady: Alternatywną szybką metodą usuwania włosów, która bierze pod uwagę zróżnicowane rysy twarzy, jest nasz depilator Braun Face Mini, który zbawi Cię, usuwając okropne włosy, które odkryjesz w najbardziej nieodpowiednim momencie!

Urządzenia Face Mini oraz FaceSpa mogą się wzajemnie uzupełniać.

3. Nitkowanie wywiera mniejszy nacisk na skórę niż woskowanie, więc będzie odpowiedniejsze dla osób z wrażliwą skórą.

Wady: Ze względu na to, że nitkowanie powinno być wykonane przez wykwalifikowanego profesjonalistę, najczęściej wiąże się z wizytą u kosmetyczki, co przekłada się na odpowiednio wyższy koszt depilacji.

Podbródek

Jeśli chcesz usunąć włosy z podbródka, zalecamy skorzystać z naszych depilatorów Braun FaceSpa, które są zaprojektowane do bezpiecznego i wygodnego użytkowania na delikatnej skórze twarzy.

Korzyści: Depilatory Braun FaceSpa są niewielkie, a ich ergonomiczny kształt pozwala Ci z łatwością dotrzeć w najbardziej niewygodne miejsca na podbródku.

Wraz z depilacją, goleniem i nitkowaniem, to popularny wybór w kwestii usuwania włosów z okolicy podbródka.

1. Golenie usuwa włosy aż do gładkiej skóry, ale efekt pozostaje przez 1-2 dni. Oznacza to, że musisz być gotowa na ciągłą pielęgnację, kiedy tylko włoski zaczną odrastać.

Wady: Golenie może powodować wysypkę, skaleczenia i pieczenie. Zwłaszcza kiedy jest wykonywane tradycyjnymi maszynkami do golenia.

Alternatywną i szybką metodą będzie nasz depilator Braun Face Mini, który zapewnia krótkotrwałe, ale delikatne dla skóry usuwanie włosów.

2. Nitkowanie zadziała dobrze w przypadku ciemniejszych włosów, ponieważ łatwiej je zauważyć, a następnie usunąć.

Wady: Osoby o jaśniejszej karnacji i włoskach mogą mieć trudności z usunięciem całego owłosienia z podbródka. Nitkowanie może także wywoływać zaczerwienienie oraz stany zapalne.

Policzki, baki, meszek

Najczęściej owłosienie na policzkach jest delikatniejsze i trudniejsze do usunięcia. U niektórych może występować coś, co potocznie nazywamy „meszkiem”, z kolei inne osoby mają wyrazistsze owłosienie na policzkach i bakach. Niemniej jednak obszary te są trudniejsze do pielęgnacji i łatwiej jest skorzystać z takich metod jak depilacja, która zapewni Ci tak gładką skórę, jak chcesz.

Ponownie, skorzystanie depilatorów Braun FaceSpa może pomóc utrzymać w ładzie owłosienie na policzkach i bakach. Dzięki 10 mikrootworom nasze depilatory FaceSpa mogą pochwycić nawet najdrobniejszy meszek o długości 0,02 mm.

Korzyści: W przeciwieństwie do woskowania, można depilować, kiedy tylko zauważy się odrosty, co oznacza, że Twoja twarz może być gładka przez cały czas.

Nitkowanie tego obszaru jest niezalecane i może nie zapewnić pożądanego rezultatu, ponieważ włosy są zbyt cienkie. Inne metody mogą obejmować golenie lub woskowanie.

1. Golenie to szybkie rozwiązanie dla niechcianych włosów.

Wady: Regularne golenie tego obszaru może wywołać podrażnienia, pieczenie i zaczerwienienie.

W porównaniu do golenia, zapewniającego krótkotrwały efekt, FS1000 zadziała delikatniej na skórę.

2. Woskowanie to szybka opcja, która pomaga usunąć cienkie włosy.

Wady: Woskowanie tego obszaru może powodować pękanie naczyń włosowatych, które pozostawiają nieestetyczne zaczerwienienia.

Nasza rekomendacja: Absolutna kontrola i precyzyjna depilacja twarzy z Braun FaceSpa

Pomimo tego, że istnieje wiele sposobów na usuwanie włosów z twarzy, każdy z nich ma swoje nieprzyjemne wady. W takim razie, jakie inne sposoby pozwolą Ci cieszyć się długotrwałymi rezultatami usuwania włosów z twarzy z pełną kontrolą i komfortem korzystania z Twojego urządzenia do pielęgnacji?

Braun FaceSpa pozwala cieszyć się możliwością przeprowadzania do siedmiu różnych zabiegów w jednym. Po prostu wymieniaj nasadki zgodnie ze swoimi potrzebami i zaspokój wszystkie potrzeby: depilator, złuszczanie z wykorzystaniem kojącej szczoteczki, delikatna szczotka, standardowa szczotka, gąbka kosmetyczna, mikrowibracyjna głowica do delikatnego nakładania kremów oraz nakładka ożywiająca skórę.

Wykorzystując depilator do twarzy, usuwa się włosy z korzeniami z pomocą szczoteczki i dogłębnie oczyszcza skórę. Delikatnie i efektywnie pozbądź się martwego naskórka z najważniejszych obszarów twarzy i odsłoń świeżą, młodzieńczą skórę. 

Nasza rekomendacja: Absolutna kontrola i precyzyjna depilacja twarzy z Braun FaceSpa

Jak pozbyć się włosów z twarzy – do 4 tygodni gładkiej skóry z Braun FaceSpa.

Monobrew: Usuwaj włosy w przeciwnym kierunku do wzrostu. Ułatwi to automatyczna rotacja urządzenia Braun, co pozwala na usuwanie włosów płynnym ruchem ku górze. Zmień rękę lub kierunek obrotu, żeby się lepiej dostosować.

Części twarzy: górna warga. Poruszaj się powolnym płynnym ruchem po całej górnej wardze.

Części twarzy: baki, meszek i inne obszary. Najpierw przytnij włosy trymerem, ponieważ wyrywanie dłuższego owłosienia jest boleśniejsze.

Kształtowanie brwi: Depilator twarzy nie jest odpowiedni do dokładnego kształtowania brwi. Żeby wymodelować i wystylizować swoje łuki brwiowe, skorzystaj z urządzenia Braun Brows.

Jak pozbyć się włosów z twarzy – do 4 tygodni gładkiej skóry z Braun FaceSpa.

Szybciej i wydajniej – lepiej niż pęsetą

Z 12 000 ruchami chwytającymi na minutę, jest znacznie dokładniejsze i precyzyjniejsze niż ręczne wyrywanie. Wychwytuje nawet 3-krotnie krótsze włoski od wosku. A co najważniejsze: ponieważ usuwa włosy z korzeniem, zapewnia do 4 tygodni gładkiej, pięknej i bezwłosej skóry.

Braun FaceSpa zapewnia długotrwałe rezultaty bez uczucia dyskomfortu, pozostawiając po sobie jedynie gładkość i blask.

Szybszy i bardziej skuteczny – lepszy niż pęseta

Może Cię zainteresować również to:

Braun FaceSpa Pro

Braun FaceSpa Pro

Pierwsze na świecie urządzenie typu „wszystko w jednym”

Depilatorach Silk-épil marki Braun

Depilatorach Silk-épil marki Braun

Najszybsza i najbardziej precyzyjna depilacja — jedwabiście gładka skóra nawet na 4 tygodnie.

Zgoda na pliki cookie