Jak usunąć włoski z twarzy

Jak usunąć włoski z twarzy

Włoski na twarzy to rzucający się w oczy problem.

Nasza twarz to miejsce, na które wszyscy spoglądają od razu, gdy nas widzą. Większość z nas chce, aby nie były na niej widoczne niepożądane włoski. Dlatego trudno się dziwić, że istnieje wiele metod ich usuwania: depilacja, wyrywanie pęsetą, wosk, pasta cukrowa, zastosowanie nitki, wypalanie, golenie lub rozjaśnianie, kremy, lasery, IPL, elektroliza czy makijaż. Usuwanie powierzchniowe, jak na przykład golenie, to prosta i szybka metoda, ale włosy odrastają szybko. Usuwanie razem z cebulkami, jak w przypadku wosku lub depilacji, pozostawia skórę gładką na długo, ale samodzielne zastosowanie wosku w domu jest kłopotliwe. Z kolei depilatory działają szybko, ale są nieporęczne – nie sprawdzają się w przypadku szybkich poprawek. Co można więc zrobić?

1. Zawsze myj twarz przed usuwaniem włosów, tak aby uniknąć zapychania porów
2. Wskazówki dotyczące wyboru właściwej metody

Golenie Usuwa włoski, pozostawiając skórę gładką, ale jedynie na 1–2 dni. Oznacza to, że musisz stale o to dbać, szczególnie gdy pojawiają się twarde odrosty.

Wskazówka: zawsze gól się w kierunku, w jakim rosną włosy, aby uniknąć podrażnień.

Depilacja woskiem Zapewnia trwały efekt – do 4 tygodni, ale włoski muszą mieć długość co najmniej 0,5 mm, aby wosk mógł je „złapać”. Dlatego niestety musisz pozwolić im odrosnąć, zanim wykonasz kolejny zabieg.

Wskazówka: jeśli to Twój pierwszy raz, przetestuj wosk, zanim nałożysz dużą warstwę na twarz.

Depilacja Usuwa włoski razem z cebulkami, a efekt jest długotrwały (tak jak w przypadku depilacji woskiem, do 4 tygodni). Mamy dobrą wiadomość – nie musisz czekać, aż Twoje włosy odrosną! Możesz depilować włosy, gdy są krótsze – 0,02 mm! Ponadto jest to szybsza metoda niż wyrywanie pęsetą.

Wskazówka: podczas depilacji napnij skórę, aby zabieg był bardziej komfortowy.

Przycinanie Przycinanie pozwala usunąć włosy poprzez ich ucięcie tuż przy powierzchni skóry. Jest to więc doskonała metoda do małych poprawek oraz optymalny sposób kształtowania brwi, aby uzyskać perfekcyjny łuk.

Wskazówka: nie każdy rodzi się z idealnymi i gęstymi brwiami! Nadaj brwiom perfekcyjny kształt, a następnie podkreśl je kredką, aby osiągnąć pożądany efekt.

3. Nasze zalecenie:
Pełna kontrola i precyzyjna depilacja twarzy za pomocą urządzenia Braun FaceSpa.

Jego precyzyjna głowica jest szybsza niż pęsety, łatwiejsza w użyciu niż wosk, a także „łapie” krótsze włoski niż wosk – wystarczy zaledwie 0,02 mm.

Doskonale sprawdza się w delikatnych obszarach, takich jak podbródek, górna warga oraz czoło, a także do poprawek pomiędzy brwiami.

Jak pozbyć się włosków
na twarzy –
skóra gładka aż do 4 tygodni.

Zrośnięte brwi: Usuń włosy w kierunku ich wyrastania. Automatyczna rotacja urządzenia Braun ułatwi Ci to zadanie – wystarczy płynny ruch w górę. Zmień rękę lub rotację, aby łatwo dostosować działanie urządzenia do potrzeb.

Części twarzy: Górna warga Poruszaj się wolnymi i płynnymi ruchami po obszarze nad górną wargą.

Części ciała: bokobrody lub puszek, inne obszary Przytnij najpierw włosy, ponieważ wyrywanie dłuższych włosów jest bolesne.

Nadawanie kształtu brwiom Depilator do twarzy nie nadaje się do precyzyjnego nadawania kształtu brwiom. Aby nadać kształt brwiom i wystylizować je, użyj Braun Face.

Szybszy i bardziej skuteczny –
lepszy niż pęseta

Urządzenie wykonuje do 12 000 depilujących ruchów na sekundę, działając znacznie szybciej i dokładniej niż ręczna pęseta. „Łapie” do 4 x krótsze włoski niż wosk. A co najlepsze – ponieważ usuwa włoski razem z cebulkami, pozostawia skórę gładką i piękną na nawet 4 tygodnie.

Braun FaceSpa

Zobacz film