W jaki sposób uniknąć wrastania włosków

W jaki sposób uniknąć wrastania włosków

Aby uniknąć wrastania włosków, regularnie wykonuj peeling.

Aby uniknąć wrastania włosów, staraj się przeprowadzać peeling raz w tygodniu – pomaga to usunąć obumarłe komórki skóry i oczyszcza pole dla włosów, które mogą wtedy rosnąć we właściwym kierunku. Najlepiej wykonać peeling 2 dni przed depilacją.

Na czym polega peeling?

Peeling to termin określający usuwanie obumarłych komórek skóry. Ich usunięcie pozwala odkryć świeżo i młodo wyglądającą skórę, która wprost promienieje.

Jak zapobiegać wrastaniu włosków – kompletny miniprzewodnik

Uważaj: peeling jest doskonałym zabiegiem dla Twojej skóry, ale w niektórych przypadkach należy z niego zrezygnować, np. w przypadku oparzeń słonecznych lub otwartych ran.

Braun krok 1

Zwilż skórę: Wejdź pod prysznic i zmocz ciało – od głowy po stopy.

Ruchy okrężne: wykonaj masaż delikatnymi ruchami okrężnymi. Zwróć szczególną uwagę na golenie i łydki, ponieważ tam włoski wrastają najczęściej.

Użyj swojego ulubionego produktu lub preparatu do peelingu.

Nie pocieraj zbyt mocno, jeśli wykonujesz peeling we wrażliwym miejscu. W takich obszarach lepiej użyć delikatniejszego produktu lub bardziej miękkiej szczoteczki.

Zastosuj nawilżający balsam do ciała po zakończeniu kąpieli.

Pamiętaj: regularnie nawilżaj skórę.

W jaki sposób uniknąć wrastania włosków
Użyj urządzenia Braun SkinSpa do peelingu –
działa do 6 x lepiej niż peeling ręczny.

Urządzenie Braun SkinSpa jest wyjątkowo skuteczne. Technologia peelingu sonicznego złuszcza skórę, wykorzystując ponad 3000 mikrowibracji na sekundę. Idealnie nadaje się do wszystkich rodzajów skóry i preferencji: Firma Braun opracowała 2 różne szczoteczki do ciała: do peelingu głębokiego i delikatnego.

Szczoteczka do głębokiego peelingu

Ta szczoteczka jest delikatna, ale mimo to skuteczna. Wyróżnia ją trójkątny kształt i wysokiej jakości włosie. Regularne zastosowanie pozwala zapobiec pozostawaniu włosków pod powierzchnią skóry oraz widocznie poprawia jej wygląd.

Szczoteczka do delikatnego peelingu

Dzięki 10 000 drobnych włosów ta szczoteczka o dużej gęstości usuwa obumarłe komórki skóry i pobudza ją do regeneracji. Skóra tak jedwabiście gładka, że aż nie możesz przestać jej dotykać.

Zafunduj sobie najlepszy
system depilacji, peelingu
i masażu 4 w 1.