Jak osiągnąć gładkość w goleniu
Dokładne golenie, idealne golenie, podrażnienie skóry

Jak osiągnąć gładkość w goleniu

Czy wiesz, że?

Jeśli goliłeś się maszynką rotacyjną lub ręczną, przyzwyczajenie się do nowej metody golenia może zająć Twojej skórze nawet miesiąc. To jak z linią włosów: przejście od przedziałka bocznego do środkowego zajmuje trochę czasu. Zatem, daj sobie czas.

Krok 1

Sprawdź, czy Twoja golarka jest naładowana i do dzieła.

Krok 2

Staraj się golić, zanim umyjesz twarz, gdyż skóra ma tendencję do lekkiego napuchnięcia po myciu.

Krok 3

Po kilku dniach bez golenia, np. po weekendzie, należy przyciąć zarost przed goleniem.

Krok 4

Teraz włącz golarkę Braun. Przed przystąpieniem do golenia okolic wyjątkowo wrażliwych lub wymagających dokładnego golenia rozciągnij skórę wolną ręką. Zapewni to płynny poślizg.

Krok 5

Trzymaj golarkę pod kątem prostym (90°) do skóry i gól w stronę przeciwną do kierunku wyrastania zarostu. Pamiętaj również, że jeśli powstrzymasz się od poprawiania kilka razy tego samego obszaru, masz dużą szansę, że nie wystąpią podrażnia skóry.

Krok 6

Utrzymuj równy nacisk, aby osiągnąć najwyższą możliwą dokładność golenia. Nie trzeba naciskać aż tak mocno jak maszynką ręczną.

Krok 7

Regularnie czyść swoją golarkę. Zależnie od modelu, możesz korzystać z centrum czyszczenia Braun, które automatycznie czyści i smaruje golarkę za naciśnięciem przycisku.

Na koniec

zalecamy wymianę części tnących co 18 miesięcy, ponieważ ulegają zużyciu podczas użytkowania. Nie stosuj zbyt dużego nacisku, lecz staraj się, aby był on równomierny!