Podrażnienia po goleniu: jak im zapobiegać

Jak zapobiegać podrażnieniom skóry i wysypce po goleniu

Unikanie podrażnień skóry może stać się jednym z Twoich głównych priorytetów. Nie panikuj! Stosując proste wskazówki w codziennym rytuale, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień po goleniu.

Wskazówka 1: Zainwestuj we właściwą golarkę i stosuj właściwą technikę

Wybór odpowiedniej golarki i stosowanie właściwych technik ma ogromne znaczenie dla uniknięcia wrastania włosów, guzków po goleniu i ograniczenia podrażnień. Niektóre golarki elektryczne kumulują ciepło w głowicy, które powoduje zapalenia i podrażnienia skóry.

Czegokolwiek nie potrzebujesz, dzięki marce Braun zyskasz najlepszą jakość golenia, sprzęt dostosowany do potrzeb Twojej skóry i wydajność, na której możesz polegać. Wybierz urządzenia Braun Series 9 dla ich pionierskiej technologii i wyjątkowej niezawodności – są to golarki, które niezwykle wydajnie usuwają owłosienie, pozostawiając przy tym skórę praktycznie bez podrażnień. Ewentualnie wypróbuj unikalną w skali światowej technologię aktywnego chłodzenia, aby wygładzać skórę i łagodzić jej podrażnienia z Braun ºCoolTec. A może zdecydować się na całkowicie odmienne doświadczenie golenia elektrycznego z pianką i żelem przy pomocy Braun WaterFlex?

Golarka Braun °CoolTec z technologią aktywnego chłodzenia

Wskazówka 2: Jak przygotować twarz do golenia

Korzystanie z pianki lub żelu to sprawdzony sposób na znaczne zmiękczenie skóry, przez co staje się ona mniej podatna na podrażnienia w goleniu. Jeśli jednak wolisz zrobić to na sucho bez pianki, zalecamy nie myć twarzy przed goleniem, ponieważ skóra ma tendencję do nieznacznego puchnięcia po umyciu. W obu przypadkach pamiętaj, że musisz stosować nacisk, lecz nie możesz przyciskać zbyt mocno, ponieważ zwiększa to ryzyko wystąpienia wysypki po goleniu.

Prepare your face for the shave with Braun shavers.

Wskazówka 3: Najgorsze to całkiem zapomnieć o potrzebach swojej skóry zaraz po goleniu

Faza po goleniu jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza niż przygotowanie i samo golenie. Jeśli stwierdzisz, że nadal masz wrośnięte włoski, możesz fizycznie wyciągnąć wrośnięty włos pęsetą, lecz uważaj, aby nie wyciągnąć go całkowicie. Sprawi to, że włos będzie wrastał jeszcze głębiej. Opłucz twarz zimną wodą lub wytrzyj namoczonym ręcznikiem, aby ochłodzić skórę i zamknąć pory. Możesz także użyć trochę toniku w sprayu, aby przywrócić swojej skórze naturalny poziom pH, ponieważ niektóre rodzaje wody z kranu mogą je zaburzyć. Oczywiście, odpowiedni płyn po goleniu to najlepszy sposób, aby zakończyć pielęgnację.

Może Cię zainteresować również to:

Braun golarki elektryczne

Braun golarki elektryczne

Dla gładkiego, nieskazitelnego golenia.

Odkryj Braun Series 9 Pro

Odkryj Braun Series 9 Pro

Najlepsza golarka marki Braun, odnowiona dzięki głowicy ProHead. Skuteczna i delikatna przy każdym pociągnięciu. Niezależnie od tego, czy jest to zarost 1-, 3-, czy 7-dniowy.

Zgoda na pliki cookie