Golenie Nóg u Mężczyzn – Jak Golić się Bez Podrażnień

Golenie Nóg u Mężczyzn – Jak Golić się Bez Podrażnień

Współcześni mężczyźni coraz częściej zwracają się ku elektrycznym urządzeniom do pielęgnacji, które pomogą im osiągnąć pożądaną pielęgnację ciała. W tym artykule przyjrzymy się najlepszym narzędziom i technikom, które pomogą uzyskać dokładne golenie nog, które zapewnią, że męskie nogi gładkimi, nawilżonymi i wolnymi od podrażnień.

Depilacja nóg – przygotowanie

Przed goleniem musisz przygotować trzy rzeczy: skórę, maszynkę i włosy do zgolenia.

Złuszcz skórę

 1. Najpierw, zastosuj peeling do nóg przed depilacją lub złuszcz skórę, wykonując okrężne ruchy gąbką, a następnie spłucz, aby usunąć nadmiar brudu oraz martwego naskórka uniemożliwiającego dokładne golenie włosów.

 2. Następnie, rozczesz włosy na nogach, aby były odpowiednio ułożone dla golarki elektrycznej. Jeśli są zbyt długie, przytnij je nożyczkami.

 3. Na koniec wybierz swój Stylizator Braun Body lub elektryczną maszynkę do golenia i dobierz odpowiedni rozmiar osłony dla pożądanego cięcia.

Korzystanie z elektrycznych urządzeń do golenia nog

Używanie elektrycznych urządzeń do golenia nóg to łatwy i skuteczny sposób na zdefiniowanie mięśni nóg, poczucie chłodu w cieplejszych miesiącach i poprawę własnych rekordów na pływalni lub rowerze. Wykonaj następujące kroki po przygotowaniu do golenia nóg, aby za każdym razem uzyskać najlepszy efekt.

1. Wybierz odpowiednie narzędzie

Nasza kategoria męskiej pielęgnacji oferuje jedne z najlepszych narzędzi na pierwsze golenie nóg. Dlaczego? Wytwarzając nasze produkty do pielęgnacji ciała, zwróciliśmy uwagę, jak, gdzie i dlaczego używasz narzędzi do golenia, aby były wygodne w używaniu i elastycznie dostosowywały się do różnych miejsc na nodze, a także, aby nadawały się do używania pod prysznicem i poza nim.

Wybierz odpowiednie narzędzie

Różne rodzaje elektrycznych urządzeń pielęgnacyjnych dostępnych do depilacji nóg mężczyzn firmy Braun obejmują: nasz stylizator do przycinania owłosienia, elektryczne maszynki do golenia Series X do pełnego golenia i uniwersalne wodoodporne trymery, aby utrzymać zarost w ryzach. Każde z nich zostało opracowane z odpowiednią starannością, aby zapewnić łatwe golenie nóg mężczyzn, które szybko usuwa włosy bez obcinania lub nacinania skóry. Tak więc za każdym razem, kiedy używasz naszych produktów do usuwania owłosienia, możesz uniknąć podrażnień i golić się z większą pewnością.

Trymery do ciała świetnie nadają się do długich włosów na nogach, które ze względu na delikatną skórę, wymagają szybkiego przycięcia i uporządkowania. Dzięki technologii SkinShield trymery chronią Cię przed podrażnieniami skóry i są wyposażone w cztery nasadki o różnych długościach, które pomogą Ci poradzić sobie z włosami na nogach o różnej długości. Po prostu trzymaj narzędzie w dłoni pod wygodnym kątem, wyreguluj główkę nasadki w zależności od potrzeb i przesuwaj nią po powierzchni skóry, a depilacja nóg przyniesie satysfakcjonujące rezultaty.

Elektryczna maszynka Series X

Ewentualnie, wybierz golarkę elektryczną, jeśli chcesz całkowicie usunąć owłosienie nóg, otrzymując elegancki wygląd. Nasza elektryczna maszynka Series X z ostrzami ze stali nierdzewnej 4-D, wykonująca 450 ruchów na sekundę, będzie dla Ciebie odpowiednia, jeśli chcesz uzyskać efekt gładkich, męskich nóg. Golarka ma uchwyt z gumy i elastyczny dwukierunkowy grzebień, który pomaga w pokonywaniu trudnych do golenia zagłębień. Aby uchronić Cię przed skaleczeniami podczas golenia, elektryczna maszynka ma konstrukcję ostrza w osłonie. Jeżeli chcesz ułatwić golenie nóg, upewnij się, że używasz dołączonych nasadek do ciała, a nie do twarzy.

Do precyzyjnego usuwania włosów z nóg wybierz uniwersalny trymer do ciała, który pomoże ci wydepilować owłosienie od ud do palców u stóp.

Zalecane produkty do tego zadania

Zestaw do stylizacji 17 w 1 7 MGK7491 do brody, zarostu na ciele i włosów. Z ProBlade i stojakiem, 100-minutowy czas działania, szary
Zestaw do stylizacji 8 w 1 3 MGK3440 do brody i włosów. 80-minutowy czas działania, saszetka, szary

2. Poczuj się komfortowo

Niezależnie od tego, czy tylko przycinasz, czy interesuje cię pełna depilacja nóg, wybierz miejsce, w którym poczujesz się komfortowo, będziesz miał prywatność i które będzie łatwo posprzątać po skończeniu. Najlepszym wyjściem jest siedzenie w wannie lub stanie pod prysznicem w łazience.

3. Nałóż żel do golenia

Następnie spień i nałóż żel do golenia, aby maszynka ślizgała się po powierzchni skóry.

4. Zacznij nisko i idź w górę

Podczas golenia zauważysz, że szybciej obrabiasz obszary z krótszymi włosami niż te z dłuższymi. Tak więc, kiedy po raz pierwszy włączasz golarkę, zacznij od obszarów, które mają mniejsze plamy włosów, takie jak palce u nóg i kostki, i używaj krótkich pociągnięć pod włos. Nie zapomnij wypłukać maszynki pomiędzy kolejnymi obszarami, aby odblokować ostrza.

Następnie, gdy zbliżasz się do łydek i goleni, zacznij wykonywać dłuższe pociągnięcia. Po przejściu do obszaru kolana najlepiej wstać dla wygody i upewnić się, że nie przegapisz żadnych włosów ze zgiętą nogą. Ponadto przy wyprostowanej nodze trudniej o skaleczenie. Skóra nad kolanami jest prawdopodobnie rzadziej zarośnięta, więc pamiętaj, aby golić się wokół ud nieco wolniej i dokładnie.

5. Środki pielęgnacji po goleniu

Podobnie jak golenie każdej części ciała, depilacja nog wymaga późniejszej pielęgnacji, aby skóra była odpowiednio zadbana. Rozpocznij pielęgnację od spłukania nadmiaru żelu do golenia i zbłąkanych włosów, a następnie osusz skórę ręcznikiem. Gdy Twoja skóra jest jeszcze wilgotna, nałóż trochę wody po goleniu, a następnie rozprowadź dużą ilość kremu nawilżającego do ciała, aby nawilżyć nogi.

Pomiędzy goleniami zwróć uwagę na ostrość główki maszynki do golenia, aby upewnić się, że nie używasz tępego ostrza, które ociera się o skórę i pozostawia ją podrażnioną. Powinno to również pomóc w zapobieganiu tworzenia się brzydkich wrastających włosków pod skórą!

Wniosek

Golenie nóg u mężczyzn to bułka z masłem, gdy masz odpowiednie narzędzia i wskazówki, które Ci w tym pomogą. Pamiętaj:

 • Rozprowadź preparat przed goleniem

 • Użyj przyjaznego dla skóry żelu do golenia

 • Wybierz odpowiednie osłony do golenia nóg, a nie twarzy

 • Wyprostuj nogę podczas golenia

 • Zacznij od krótszych włosów i krótszych pociągnięć

 • Po goleniu opłucz i wyczyść elektryczne urządzenie do pielęgnacji

 • Nałóż płyn po goleniu i krem nawilżający na wilgotną skórę

 • Ciesz się swoim męskim wyglądem ogolonych nóg!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące golenia nóg

Zgoda na pliki cookie