Krótkie fryzury męskie na 2023 rok

Poznaj porady dotyczące stylizacji męskich włosów

Najlepsze męskie fryzury i stylizacje, które odświeżą twój wygląd

Jesteś zainteresowany odświeżeniem swojego wyglądu, czy chcesz dowiedzieć się więcej o męskich trendach? Zagłębiamy się w najpopularniejsze męskie fryzury. Sprawdź nasz przewodnik po 12 najmodniejszych fryzurach, które szturmem podbijają branżę pielęgnacyjną, i sposobach jak można je osiągnąć.

Najpopularniejsze fryzury

Fryzury typu Buzz Cut

Ta słynna męska fryzura, nazywana także wojskowym krojem, istnieje od ponad 100 lat i do dziś cieszy się niezwykłą popularnością. Buzz Cut jest niezwykły w swojej prostocie – krótka, fryzura, która została wycięta tuż nad skórą głowy. Dowiedz się, jak zrobić sobie szybkie i proste cięcie.

Jak wykonać fryzurę:

Fryzura Buzz Cut jest niesamowicie prosta do samodzielnego zrobienia, ponieważ można ją osiągnąć samą maszynką do strzyżenia. Na początku upewnij się, że twoje włosy są umyte i wysuszone, ponieważ brudne lub mokre włosy nie będą się łatwo przycinać z wykorzystaniem maszynki do strzyżenia. Od teraz zalecamy stosowanie praktycznej fryzjerskiej zasady 6-4-2. Oznacza to użycie 15 mm w osłonie (zwykle osłona nr 6) na czubku włosów, 12 mm w osłonie (zwykle osłona nr 4) po bokach i 6 mm w osłonie (zwykle osłona nr 2), aby przyciąć krawędzie. Ponieważ fryzura Buzz Cut jest definiowana przez ostre linie, pamiętaj, aby przyciąć krawędzie tak precyzyjnie, jak to możliwe.

Fryzury typu Buzz Cut

Fryzury typu na jeża

Jako podzbiór fryzury Buzz Cut, strzyżenie na jeża zostało spopularyzowane przez uniwersyteckie zespoły wioślarskie ze względu na niskie koszty utrzymania i bardzo krótką długość. Stąd też druga mniej popularna nazwa: Ivy League. Męskie cięcia na jeża to niezwykle proste strzyżenia, które charakteryzują się cieniowaniem od czoła do czubka głowy (zlokalizowanego w miejscu, w którym czubek głowy zaczyna przechodzić w dół do tyłu głowy) z krótszymi bokami. Dłuższe włosy na górze można ułożyć na mnóstwo sposobów jak pompadour, grzywka, kolce lub na przykład boczny przedziałek. Oto 5 aktualnie najpopularniejszych fryzur na jeża:

Szeroka

Ta fryzura zakłada szersze boki, dzięki czemu cieniowanie jest mniej wyraźne

Dżentelmeńska

Cięcie dżentelmeńskie polega na sposobie wtapiania się rogów. Jest preferowana przez mężczyzn ze względu na możliwość dopasowania do niemal każdej linii i struktury włosów.

Klasyczna

Klasyczne cięcie definiuje się, pozostawiając krótsze włosy u góry i dłuższe po bokach. Nie wykorzystuje się techniki cieniowania, dlatego uważa się za dobry wybór dla kogoś z konserwatywnym podejściem do fryzury.

Fade

Wysoki i wąski krój Fade na jeża wygląda dokładnie tak, jak brzmi. Krótkie włosy przytulają się do głowy i znacząco wydłużają przy jej czubku.

Boczny przedziałek

Przedziałek boczny jest klasycznym cięciem na jeża z oddzieloną częścią boczną dla jeszcze bardziej wyrafinowanego wyglądu.

Jak wykonać fryzurę:

Żeby uzyskać cięcia na jeża, zacznij od zwężenia boków i tyłu włosów. Aby zwęzić włosy, zacznij od użycia najdłuższej osłony i wykonaj pełne cięcie po bokach i z tyłu głowy. Następnie zmień na 9 mm w osłonie (zwykle osłona nr 3) i powtórz ten sam krok, ale zatrzymując się o cal poniżej pierwszego przejścia. Na koniec przełącz się na najkrótszą osłonę i przerzedź włosy, zaczynając od dołu do góry, w celu uzyskania kontrastu. Możesz zostawić włosy na czubku tak długie lub krótkie, jak tylko chcesz.

Fryzury typu na jeża

Fryzury typu Fade

Spopularyzowana w latach 40.i 50. przez wojsko USA, fryzura Fade powróciła w ostatnim czasie jako nie tylko styl New Age wśród trendów, ale także jako wyrafinowana fryzura nadająca się do pracy. Fade to fryzura, w której włosy po bokach i z tyłu są przycinane jak najkrócej za pomocą maszynki do strzyżenia i "przechodzą" lub zwężają się na dowolną długość u góry. Chociaż istnieje wiele wersji Fade, te cztery są obecnie najpopularniejsze.

Taper Fade

Taper Fade to subtelne cięcie, które jest najmniej agresywnym ze wszystkich typów tej fryzury. Często wykorzystuje się je do wtopienia brody w linię włosów lub w dłuższe włosy po bokach.

Niski Fade

Fryzura typu Niski Fade zaczyna się na nagiej skórze i stopniowo przechodzi w dłuższe włosy. Kluczowe w wykonaniu Niskiego Fade, jest zdefiniowanie, w którym miejscu chce się rozpocząć wtapianie. Zacznij od większej osłony na bokach i górze i zmniejszaj ją, kiedy zbliżysz się do szyi.

Średni Fade

Przy fryzurze typu Średni Fade, zanikanie zacznie się w połowie wysokości głowy, około jednej trzeciej do dwóch trzecich boku głowy. Często będzie to tuż powyżej wysokości brwi i może ładnie oprawić oczy. Jest to również około maksymalnej wysokości, którą chcesz osiągnąć, jeśli masz poociągłą twarz, ponieważ zbyt wysoki Fade może sprawić, że twarz będzie wyglądać na jeszcze dłuższą.

Wysoki Fade

Fryzura Wysoki Fade zaczyna się w dowolnym miejscu trzeciej części wysokości głowy i jest najsurowszą ze wszystkich wersji. Przy odpowiedniej wysokości, Fade może dojść niemal do czubka głowy, zanim przejdzie w dłuższe włosy.

Jak wykonać fryzurę:

Ze względu na to, iż męskie fryzury Fade to krótkie cięcia, postaraj się zacząć od przycięcia włosów nożyczkami. Jeśli twoje włosy już mają pożądaną długość, przejdź do cieniowania. Podobnie jak w przypadku fryzury Niski Fade, kluczowe będzie zdeterminowanie początku blaknięcia. Teraz wybierasz rozmiar osłony (zalecamy zacząć od najmniejszej i przechodzić do większych, a jeśli jesteś początkującym, możesz zrobić odwrotnie). Zaczynając od szyi, delikatnie przesuwaj maszynką do włosów coraz wyżej. Upewnij się, że robisz to powoli i sprawdzaj linię warstw, żeby były równe. Po kilku powtórzeniach stylizuj fryzurę według własnego uznania.

Fryzury typu Fade

Fryzury typu Podcięcie

Podcięta męska fryzura to styl od krótkiej do średniej długości włosów, w którym góra kontrastuje z bokami. Włosy pozostają długie na górze, podczas gdy boki (i często tył) pozostają krótkie. Tworzy to wyróżnienie pomiędzy szczytem a bokami. Podcięcie jest szczególnie popularne ze względu na ponadczasowy wygląd, który emanuje klasą i wyrafinowaniem. Istnieje wiele odmian podciętej fryzury, ale główne elementy to długa góra i zacieniowane boki. Mężczyźni o twarzach w kształcie rombu lub o prostokątnych liniach, najlepiej wyglądają z fryzurą tego rodzaju, ponieważ sprawia, że twarz jest mniej kanciasta.

Jak wykonać fryzurę:

Nie ma wymagań dotyczących tego, jak krótkie lub długie muszą być Twoje włosy, żeby wykonać podciętą fryzurę. Co więcej, boki mogą być cieniowane na tak krótko jak 9 mm w osłonie (zwykle osłona nr 3) lub tak długo jak 21 mm (zwykle osłona nr 10). To sprawia, że fryzura jest idealna ze względu na swoją elastyczność, łatwość w utrzymaniu i możliwości dostosowania. Nasza wskazówka: jeżeli twoje włosy mają na czubku 5 cm, 12 mm w osłonie (zwykle osłona nr 4) zadziała najlepiej po bokach. Jeśli jednak twoje włosy na górze mają 12-15 cm, to 24 mm (zazwyczaj osłona nr 12) sprawdzi się najlepiej.

Stylizacja podciętej fryzury jest raczej łatwa. Dobrej jakości pomada będzie odpowiednim wyborem – najlepiej nakładać na wilgotne, wysuszone ręcznikiem włosy. Rozetrzyj pomadę w dłoniach i rozprowadź po włosach, układając je tak, jak chcesz.

Fryzury typu Podcięcie

Fryzura typu Taper

Cięcie typu Taper, znane także jako businessman, może wydawać się najbardziej skomplikowaną ze wszystkich stylizacji. Wbrew przekonaniu, że jest podobne do Fade, zwężająca się fryzura (Taper) skraca długość włosów około centymetra nad uchem i wokół karku, podczas gdy fryzura Fade skraca tył i boki od skroni w dół, do dowolnej długości poniżej 6 mm w osłonie (zwykle osłona nr 2). Zwężana fryzura ma czyste linie, które zbiegają się z kształtem głowy i pasują do każdego rodzaju włosów, zwłaszcza do falujących się i gęstych, ponieważ pomaga zniwelować ich wagę.

Jak wykonać fryzurę:

Aby uzyskać klasyczną fryzurę Taper, najpierw zdecyduj, jak długie chcesz mieć włosy i gdzie chcesz, aby zwężenie się kończyło. Następnie wybierz najdłuższą osłonę maszynki do strzyżenia włosów. Maszynkę można ustawić krótko, na 6 mm w osłonie (zwykle osłona nr 2) lub długo na 18 mm (zwykle osłona nr 8), w zależności od twoich preferencji. Zacznij od uszu i przesuwaj maszynkę wokół głowy, żeby osiągnąć pierwszy poziom cieniowania. Przełącz osłonę maszynki do strzyżenia na następną najkrótszą i powtórz proces poniżej kolejnego poziomu. Wykonaj ten krok jeszcze jeden lub dwa razy, stopniowo zmniejszając numer osłony, aż dojdziesz do karku. Upewnij się, że twoje włosy są odpowiednio przycięte, żebyś mógł zobaczyć stożek.

Fryzura typu Taper

Fryzura męska z przedziałkiem bocznym

Tak jak wskazuje nazwa, ta fryzura jest dokładnym, krótkim cięciem z boku, z charakterystycznym przedziałkiem. Ze względu na jej rozpiętość w czasie i tradycyjny, klasyczny wygląd, jest uważana za najlepszą fryzurę dla dżentelmena.

Jak wykonać fryzurę:

Praktyczną zasadą uzyskania tego wyglądu jest zapuszczenie włosów na około 5-10 cm. Nie musisz obcinać włosów, chyba że są one znacznie dłuższe niż 10 cm, ponieważ ta stylizacja w głównej mierze opiera się na strzyżeniu. Boki powinieneś przyciąć maszynką, korzystając z osłony pomiędzy 9 mm w osłonie (zwykle osłona nr 3) a 15 mm w osłonie (zwykle osłona nr 6). Będziesz chciał się upewnić, że zwężasz lub cieniujesz boki i linię szyi, aby cięcie stopniowo się mieszało. Możesz także zrobić "trudną część", co oznacza wygolenie linii, która stworzy wyraźnie zdefiniowaną część. Dzięki temu fryzura jest bardziej zauważalna i kontrastuje górę z bokami.

Więc przyciąłeś włosy do przedziałka na boku. A teraz jak zamierzasz je wystylizować? Aby wystylizować fryzurę z przedziałkiem, potrzebujesz wysokiej jakości pomady, aby utrzymać włosy na miejscu. Nałóż pomadę na wilgotne, wysuszone ręcznikiem włosy. Następnie znajdź punkt, od którego ma zacząć się przedziałek (po lewej lub prawej stronie głowy) i przeczesz wszystkie włosy z tej części po drugiej stronie. Aby uzyskać delikatny wygląd pompadour, przeczesz przednią część włosów do tyłu. Gdy wszystkie włosy zostaną zaczesane do tyłu, przeczesz boki. Wykończ lekkim akcentem lakieru do włosów, aby utrzymać włosy na swoim miejscu.

Fryzura męska z przedziałkiem bocznym

Fryzura męski kok

Jednym z modniejszych stylów, który cieszył się dużą popularnością w ciągu ostatnich kilku lat, jest kok męski. Dokładnie tak, jak brzmi, fryzura to kucyk lub związane włosy, zebrane gdzieś na czubku głowy. Oto kilka sposobów na uformowanie męskiego koka.

Pełny

Wszystkie włosy są związane na czubku głowy w jeden kok.

Połowiczny

Wykorzystuje się wyłącznie włosy z czubka głowy i tworzy mini kok, upięty wysoko.

Niski

Podobny do pełnego męskiego koka, z tym wyjątkiem, że znajduje się niżej.

Podcięty Fade

Połowiczny kok z podcięciem z tyłu i po bokach głowy.

Drwal

Sparowanie brody z dowolnym stylem męskiego koka.

Jak wykonać fryzurę:

Aby uzyskać ten look, będziesz potrzebować dwóch rzeczy: gumek do włosów i praktyki. Jeśli nie masz jeszcze długich włosów, zalecamy zapuszczenie, aby miały co najmniej 15 cm długości. To minimalna długość potrzebna do stworzenia dobrego męskiego koka. W przeciwnym wypadku możesz mieć problem ze związaniem wszystkich włosów.

Pierwszym krokiem ku uzyskaniu męskiego koka jest zdefiniowanie miejsca, w którym zamierzasz go uformować. W przypadku większości fryzur typu męski kok jest to czubek głowy. Następnie zbierz włosy w kucyk. Trzymając włosy razem, wolną ręką przełóż je przez gumkę do włosów. Na drugim przejściu zatrzymaj się w połowie, żeby zrobić kok. Alternatywnie, jeśli gumka do włosów jest odpowiednio rozciągliwa, możesz dwukrotnie przeciągnąć przez nią włosy i zrobić kok na trzecim przejściu.

Fryzura męski kok

Fryzura typu Pompadour

Nazwana na cześć Madame de Pompadour, kochanki króla Ludwika XV, fryzura Pompadour charakteryzuje się zaczesaniem włosów od twarzy ruchem do góry, które są zebrane wysoko nad czołem. Fryzura Pompadour ma wiele wersji, od retro z lat 50. po współczesną. Jedną z odmian, która obecnie jest w modzie, jest Pompadour Fade. Ta fryzura jest klasycznym podejściem do Pompadour, ale z różnym cieniowaniem po bokach.

Jak wykonać fryzurę:

Aby osiągnąć ten look, najpierw musisz zastosować Fade (zobacz sekcję Fryzury Fade, żeby sprawdzić, jak to zrobić). Po prawidłowym wycieniowaniu tyłu i boków głowy przejdź do obcinania górnej części włosów. Po ustaleniu długości włosów chwytaj pasma włosów palcem wskazującym i środkowym, i zatrzymuj się na pożądanej długości. Używając nożyczek do włosów, tnij, korzystając z palców jako wskaźnika. Powtarzaj ten krok, aż wszystkie pasma zostaną przycięte. Upewnij się, że wszystkie pasma zostały równomiernie przycięte.

Fryzura typu Pompadour

Styl Quiff

Debiutująca w latach 50. fryzura Quiff była alter ego surowego wojskowego Buzz Cut i płaskich fryzur z lat 40. Fryzura Quiff natychmiast stała się oznaką buntu i pewności siebie, łączona z muzykami rock-n-rollowymi (pomyśl o Elvisie) i ich fanami. Czym właściwie jest fryzura Quiff? Ta męska fryzura jest połączeniem pompadour i przedziałka na boku, z krótkim tyłem i bokami z dłuższymi włosami na górze, które są zaczesane do góry i do tyłu z przodu. Główną cechą fryzur Quiff jest to, że włosy są mniej uporządkowane i błyszczące niż pompadour, z kosmykami włosów delikatnie opadającymi na czoło.

Jak wykonać fryzurę:

Fryzura Quiff jest dokładnie taka jak pompadour z główną różnicą wynikającą ze stylizacji. Po wykonaniu powyższych instrukcji, dotyczących uzyskania fryzury pompadour, zacznij od wysuszenia włosów. Grzebieniem lub szczotką zaczesuj włosy od nasady, żeby nadać im jak najwięcej objętości. Następnie rozgrzej w dłoniach pomadę o wielkości monety. Zaczynając od tyłu głowy i idąc do przodu, wmasuj produkt we włosy. Zacznij od cebulek i rozprowadź ją aż do końcówek włosów. Pamiętaj, aby równomiernie rozprowadzić produkt. Na koniec drugi raz zastosuj suszarkę, aby nadać włosom większej wyrazistości i objętości. Aby uzyskać dodatkowe utrwalenie, spryskaj włosy lakierem.

Styl Quiff

Fryzura French Crop

Jako klasyczna męska fryzura, French Crop ma krótkie cieniowanie lub podcięcie z długim, zmierzwionym szczytem. Główną zaletą fryzury French Crop jest łatwość utrzymania (z poprawkami robionymi co 6-8 tygodni). Dodatkowo stylizacja męskiego French Crop jest bardzo prosta i może się różnić ze względu na delikatne zastosowanie lakieru do włosów lub porcji pomady, jeśli chcesz osiągnąć większą strukturę. Najpopularniejszą fryzurą French Crop jest French Crop Fade. Jak sama nazwa wskazuje, French Crop Fade to klasyczny French Crop z wąskim cieniowaniem po bokach i z tyłu.

Jak wykonać fryzurę:

Zacznij od zwężania lub cieniowania boków włosów. Instrukcje, jak to zrobić, można znaleźć w odpowiednich sekcjach powyżej. Po zakończeniu tego procesu przejdź do przycinania górnej części włosów. Chwytając przednią część włosów pomiędzy palec wskazujący i środkowy i ciągnąc ją do przodu w kierunku czoła, lekko przyciąć punktowo* (więcej informacji na temat cięcia punktowego można znaleźć w grafice przy Terminach Fryzjerskich). Ponieważ ten styl wymaga "grzywki", przednia część powinna być dłuższa niż reszta włosów. Kontynuuj ten proces, przesuwając się w kierunku tyłu głowy, aż wszystkie włosy uzyskają odpowiednią teksturę.

Fryzura French Crop

Fryzura Faux Hawk

Jako skrzyżowanie Pompadour i irokeza, fryzura Faux Hawk jest definiowana jako ogolone boki z paskiem dłuższych włosów, które są luźno ułożone do wewnątrz i wystające z przodu. Fryzura Faux Hawk jest opisywana jako bardziej stylowa niż Pompadour, ale na tyle subtelna, że nadaje się na rozmowę o pracę lub na spotkanie w sali konferencyjnej – w przeciwieństwie do irokeza. Chociaż istnieje wiele odmian, w tym Shaggy Faux Hawk i Bald Faux Hawk, Faux Hawk Fade jest jedną z popularniejszych fryzur. W przypadku Faux Hawk Fade, znanego również jako Short Mohawk Fade, chodzi o to, aby grubość boków była proporcjonalna do kolczastego szczytu. W przeciwieństwie do ciasnego cieniowania, Faux Hawk Fade jest delikatniejszy i płynnie wtapia się w duży pasek włosów na górze.

Jak wykonać fryzurę:

Zacznij od określenia szerokości swojego Faux Hawk na czystych, suchych włosach. Zwykle mierzy się go od zewnętrznego kącika jednego oka do drugiego. Jeśli jednak chcesz, aby pasek miał mniejszą szerokość, możesz to zrobić od wewnętrznych kącików oczu. Teraz użyj grzebienia, żeby podzielić włosy na trzy części. Aby to zrobić, przejdź od przedniej linii włosów do karku po obu stronach głowy, tworząc kształt litery C. Punkty początkowe każdej sekcji powinny mieć taką samą odległość jak punkty początkowe i końcowe szerokości. W zależności od tego, czy zdecydowałeś się zacieniować, czy zwęzić boki, zacznij obcinać obie strony włosów według własnych upodobań. Aby dowiedzieć się, jak zrobić fryzurę Fade lub Taper, zajrzyj do odpowiedniej sekcji powyżej. Po zakończeniu, rozpocznij przycinanie środkowej części. Zaczynając od karku i przesuwając się w górę, chwytaj pasma włosów pomiędzy palec wskazujący i środkowy. Używając nożyczek do włosów, tnij, korzystając z palców jako wskaźnika. Powtarzaj proces, aż wszystkie włosy zostaną przycięte. Upewnij się, że twoje włosy zostały równomiernie przycięte.

Fryzura Faux Hawk

Fryzury na irokeza

Irokez to męska fryzura, którą określają ogolone boki z dłuższym paskiem włosów na górze. Ta agresywna i bardzo nowoczesna fryzura pochodzi z plemienia Irokezów – rdzennych mieszkańców Północnej Ameryki i była używana podczas II wojny światowej wśród Amerykańskich Sił Powietrznych jako oznaka siły. Istnieją dwie główne odmiany fryzury na irokeza:

Krótka

Krótsza fryzura jest uważana za wersję klasyczną, ale z krótszym przycięciem na górze. Zwykle stylizuje się go poprzez zaczesywanie boków włosów do wewnątrz.

Fade

Irokez Fade to fryzura, która jest nieco mniej wyrazista w stosunku do klasycznego ze zmierzwionymi bokami i paskiem długich włosów.

Jak wykonać fryzurę:

Podobnie jak w przypadku fryzury Faux Hawk, fryzura irokez wymaga całkowitego ogolenia boków głowy i pozostawienia długiej góry. Aby ogolić boki, użyj osłony o najniższym numerze na maszynce do strzyżenia włosów. W zależności od tego, jak szybko rosną twoje włosy, może być konieczne rutynowe przycinanie włosów, żeby można było je odpowiednio ułożyć w kolce.

Fryzury na irokeza

Terminy fryzjerskie, które powinieneś znać

Cowlick:

część włosów, które rosną w przeciwnym kierunku do reszty, co sprawia, że są trudne do zaczesania na płasko.

Cowlick

Szczyt głowy:

obszar w górnej części czaszki, gdzie czubek głowy zaczyna zakrzywiać się w dół do tyłu głowy.

Szczyt głowy

Osłony:

części maszynki do strzyżenia włosów, które są ponumerowane od 1 do 16 i określają długość włosów.

Osłony

Łuki:

przestrzeń pomiędzy linią włosów a uszami.

Łuki

Wygolenie:

przycięcie końców włosów z wykorzystaniem maszynki do golenia zamiast nożyczek.

Wygolenie

Cięcie punktowe:

technika strzyżenia włosów, w której czubek nożyczek służy do „obcinania” włosów. Cięcie punktowe nie służy do usuwania włosów, ale do zmiękczania końcówek włosów i dodawania im większej tekstury.

Cięcie punktowe

Wzburzanie:

przycinanie włosów na różną długość, żeby wydawały się pełniejsze.

Wzburzanie

Przerzedzanie:

przycinanie niektórych włosów na krótko i zostawianie innych długimi.

Przerzedzanie

Kark:

Twoja linia szyi.

Kark

Zablokowany kark:

prosta linia przecinająca naturalną linię szyi.

Zablokowany kark

Zaokrąglony kark:

zablokowany kark, ale z zaokrąglonymi rogami.

Zaokrąglony kark

Zwężający się kark:

cięcie, przy którym włosy stopniowo są coraz krótsze w kierunku linii szyi.

Zwężający się kark

Może Cię zainteresować również to:

Trymer typu wszystko w jednym

Trymer typu wszystko w jednym

Komfortowa precyzja przycinania od stóp do głów.

Strzyżenia włosów Braun

Strzyżenia włosów Braun

Dla optymalnej stylizacji fryzury.

Zgoda na pliki cookie