Know-how: Baki

Know-how: Baki

Fachowe porady dotyczące zapuszczania, przycinania i stylizowania baków – bez względu na to, jaki typ zarostu pojawia się na Twoich policzkach.

Baki zwracają uwagę na Twoje rysy twarzy i należy im poświęcić równie dużo uwagi, jak zarostowi na pozostałej części twarzy. Tak samo, jak są mężczyźni, którzy nie mogą zapuścić pełnej brody, są też tacy, którzy stoją przed podobnym dylematem w przypadku baków. Jednak na każdy problem da się coś zaradzić.

Zwężający się

W przypadku wielu stylów na bazie włosów krótkich lub średniej długości najlepszym sposobem na zatuszowanie braku porostu na bokach twarzy jest cieniowanie lub "zwężanie" bokobrodów. Stożek może oscylować między subtelnym i mocnym zależnie od preferowanego stylu. Tak czy inaczej, tworzy on atmosferę indywidualności w poniekąd zwyczajnej fryzurze i kamufluje brak bokobrodów.

Zapuszczanie

Druga opcja to "zapuszczenie" pary bokobrodów. Zabieg ten sprawdza się najlepiej w przypadku mężczyzn, którzy lubią nosić fryzury na bazie włosów od średniej do znacznej długości. Oto sposób: Oddziel niewielką część włosów rosnącą tuż przed uszami, przycinając ją do pożądanej długości baków.

Długość

Ustalenie długości baków powinno uwzględniać dwa czynniki: kształt twarzy i osobowość. Długość baków może wahać się od krótkich (góra ucha) do ekstradługich (dół ucha) lub bokobrodów à la Elvis, obejmując wszelkie warianty pośrednie. Jeśli stylizacja ma być bardziej konserwatywna, szerokość baków nie powinna przekraczać 1½" (3,8 cm), szersze baki (ponad 1½") wiążą się z bardziej kreatywną stylizacją i – najprawdopodobniej – z określoną karierą w życiu.

Konserwacja

Na koniec, nie mniej istotne jest utrzymanie. Zacznijmy od tego, w jaki sposób utrzymać równą długość tych baków. Mój słynny test "palca wskazującego" działa bezbłędnie za każdym razem! Przyłóż oba palce wskazujące pod lewym i prawym bakiem. Spojrzyj w lustro i sprawdź, który palec znajduje się wyżej od drugiego. Jeśli podoba Ci się długość przy wyżej położonym palcu, przycinaj stopniowo dłuższy bak (sprawdzając jednocześnie testem "palca wskazującego"), aż długości się wyrównają.
Najprostszy sposób, aby utrzymać je w ryzach (bez względu na kształt lub rozmiar) to użycie pary przycinarek. Pozwolą Ci nie tylko stworzyć, lecz także utrzymać pożądaną długość. Ponieważ baki mogą być kombinacją zarostu i włosów, weź pod uwagę przycinanie ich co 2-3 dni.
Aby krótko przyciąć włosy, zacznij od osłony o najwyższym numerze i stopniowo zmniejszaj rozmiar do pożądanej długości, przycinając do góry (od szczęki do skroni), aby usunąć nadmiar zarostu. Aby zachować objętość i usunąć pojedyncze odstające włosy, przycinaj w dół (od skroni do linii szczęki), a uzyskasz schludniejszy efekt.

Może Cię zainteresować również to:

Precyzyjny trymer Braun

Precyzyjny trymer Braun

Twój trymer do wąsów do precyzyjnego regulowania krawędzi i konturów

Trymer do zarostu

Profesjonalne trymery do zarostu

Profesjonalizm, precyzja i pełna kontrola.

Zgoda na pliki cookie