Krótka broda: jak przycinać krótką brodę

Porady jak zapuścić, przycinać i utrzymać krótką brodę

Krótkie brody zdecydowanie są teraz w modzie. Wystarczy przejść dowolną ulicą w kraju lub po prostu włączyć telewizor, żeby zobaczyć na to dowody. Z pewnością zauważysz wielu topowych celebrytów, którzy noszą klasyczne, krótkie brody.

Jeśli chcesz wypróbować trend krótkiej brody na sobie, to stylizacja w prostokącie będzie świetna na początek. Niektóre style brody pasują do danych kształtów twarzy lepiej niż inne, ale krótka broda w prostokącie uzupełni praktycznie każdy kształt – niezależnie od tego, czy masz twarz owalną, kwadratową, okrągłą czy w kształcie serca. Krótkie stylizacje brody są przyjemnie łatwe w kształtowaniu i utrzymaniu.

W takim razie, jak zapuścić sobie krótką brodę? I jak należy ją przycinać, żeby utrzymać jej idealny wygląd? Sprawdź podane poniżej kroki.

Jak przycinać krótką brodę

Krok 1: Pozwól jej rosnąć

Zanim pomyślisz o tym, jak stylizować jakąkolwiek brodę, musisz najpierw zapuścić zarost. Cierpliwość będzie tutaj niezbędna – w pewnym momencie chwycenie za maszynkę do golenia, żeby to wszystko ogolić, może być niezwykle kuszące. Może się tak stać choćby w momencie, kiedy znajdziesz się w fazie swędzenia i poczujesz, że porost trwa zbyt długo, a ty nie wyglądasz dobrze. Ale jeśli chcesz zapuścić prostokątną brodę, musisz przejść przez ten etap.

Dochodzimy do nieuniknionego pytania: ile czasu zajmuje zapuszczenie krótkiej brody? Cóż, jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę – od genetyki po styl życia. Tak, nawet jakość snu i diety może wpływać na szybkość zapuszczania zarostu. Te same czynniki dotyczą również jego grubości, więc nie bądź dla siebie zbyt surowy, jeśli zajmie ci to więcej czasu niż niektórym z twoich kumpli.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, adekwatna odpowiedź dla większości osób jest następująca. Zwykle zapuszczenie brody, którą można przerobić na określoną krótką stylizację, zajmuje około 4 do 6 tygodni.

Krok 2: Użyj szczotki do brody, aby utrzymać ją w ładzie

Gdy broda wyrośnie w coś znacznego, szczotkowanie jej z wykorzystaniem nieplastikowego grzebienia do brody pomoże ją wyprostować i nadać objętości. Dobrze wykonany, drewniany grzebień pomoże uniknąć statycznego i wynikającego z ciągnięcia za włosy bólu. Używanie grzebienia do brody pomaga również zoptymalizować krążenie krwi, kierując ją w stronę mieszków włosowych i stymulując ich wzrost.

Oto wskazówka od profesjonalistów. Na początku może się to wydawać nienaturalne, ale szczotkowanie od dołu do góry jest w rzeczywistości najlepszym sposobem, aby broda wyglądała na pełną i pozbawioną przerw. Kolejna rzecz: nie szczotkuj brody, gdy jest mokra – to osłabia meszek włosowy i tworzy sęki, a nie chcesz mieć z nimi do czynienia! Gdy masz już mocną brodę, możesz przejść do kształtowania krótkiej stylizacji.

Krok 3: Przytnij krótką brodę do pożądanej długości

Nie wszystkie nasze włosy rosną dokładnie w tym samym tempie – mimo że ułatwiłoby to nam życie. Podczas gdy niektórzy szczęściarze mogą uzyskać bardziej surowy wygląd, który towarzyszy swobodnie rozwijającym się brodom; schludny, krótki wygląd brody wymaga nieco więcej pielęgnacji. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się przycinać krótką brodę.

Zanim zaczniesz definiować krawędzie brody, na pewno będziesz chciał sprawić, aby była mniej krzaczasta, co ułatwi dalszą pracę. Możesz użyć nożyczek, ale w dzisiejszym świecie istnieją znacznie precyzyjniejsze opcje równomiernego wykończenia. Najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem na dobre przycięcie krótkiej brody jest użycie wysokiej jakości trymera do brody. Po wybraniu jednego z naszych produktów, po prostu wybierz preferowaną długość w milimetrach i użyj jej na brodzie, aby uzyskać równomierny zarost.

Krok 4: Utwórz preferowany kształt

Niezależnie od wybranego stylu krótkiej brody, zgrabne krawędzie są kluczem do efektownego wyglądu. Trymer Braun będzie twoim najlepszym sprzymierzeńcem w tworzeniu idealnej stylizacji z równymi krawędziami. Kluczowym elementem całej operacji jest zachowanie symetrii. Uda się to przycinając niekontrolowane włosy powyżej górnej linii, która łączy baki z wąsami. W kolejnym kroku uporządkuj baki, aby były takie same po obu stronach twarzy. Przejdź do linii szyi, która zatrzymuje się tuż nad jabłkiem Adama – ze względu na swój kształt to najtrudniejszy obszar do przycięcia. Aby uzyskać większą precyzję i wyraźniejszy obraz tego, co robisz, zdejmij osłonę trymera i postępuj z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Krok 5: Regularnie myj i odżywiaj swoją brodę

Teraz gdy udało ci się przyciąć krótką brodę, jedynym krokiem będzie utrzymanie jej w jak najlepszej formie. Mycie zarostu około dwóch razy w tygodniu za pomocą specjalnego preparatu pomoże usunąć brud bez usuwania cennych naturalnych olejków. Pamiętaj, że skóra na twarzy różni się od skóry głowy – specjalnie stworzony olejek do brody lub krem nawilżający nakładany po umyciu sprawi, że będzie wyglądać jeszcze lepiej. Krem nawilżający do brody może pomóc w zapobieganiu łuszczenia się skóry i swędzenia brody, więc używaj go, gdy czujesz, że tego potrzebujesz.

Krótkie stylizacje prostokątnej brody i jak je uzyskać

Krótkie stylizacje prostokątnej brody i jak je uzyskać

Krótka prostokątna broda

Istnieje szereg krótkich stylizacji zarostu, od stylu francuskiego ,po wyszukaną mini trójkątną bródkę. Jest jednak coś szczególnego, o czym warto wspomnieć w kontekście krótkiej, prostokątnej brody. To dojrzały, wyrafinowany wygląd, który natychmiast wzbudza szacunek. Po zapuszczeniu i przygotowaniu brody do stylizacji, dostępne są dwa rodzaje krótkiej prostokątnej brody do wyboru: niska i wysoka. Chociaż oba style mają mocne baki, główna różnica między nimi polega na tym, gdzie golisz się na linii policzków. Pamiętaj – oba te style mogą wydobyć strukturę kości twojej twarzy, więc wybierz ten, który najbardziej do Ciebie pasuje.

Styl 1: Niska krótka prostokątna broda

Niska prostokątna broda podąża ściśle za linią szczęki ze schludnym pokryciem, po czym zakrzywia się w górę, poniżej uszu. Oznacza to, że aby uzyskać niską prostokątną brodę, będziesz musiał usunąć większość zarostu z policzków. Zrób to używając trymera, którym starannie wygolisz górną linię. Stworzy to wyraźną, ale niską linię o pochyłym kształcie, biegnącą od góry baków do dołu wąsów.

Styl 1: Niska krótka prostokątna broda

Styl 2: Wysoka krótka prostokątna broda

Jak sama nazwa wskazuje, wysoka prostokątna broda ma wyższe linie, zakrywając więcej policzków, po czym spotyka się ze środkiem wąsów. Uzyskanie wysokiej, krótkiej prostokątnej brody jest zatem po prostu wyborem większego pokrycia twarzy zarostem niż w wersji niskiej. Zamiast mieszać się z włosami na brodzie, linia biegnąca od baków spotka się z wąsami w kącikach ust. Zwróć tutaj uwagę na swoje naturalne cechy – to najlepszy sposób na zapewnienie symetrii.

Styl 2: Wysoka krótka prostokątna broda

Odkryj linię trymerów oferowanych przez firmę Braun do stylizacji idealnego wyglądu

Zgoda na pliki cookie