Maszynki do strzyżenia włosów, jak najlepiej zabrać się do tego zadania?

 Maszynki do strzyżenia włosów, jak najlepiej zabrać się do tego zadania?

Wybór i korzystanie z idealnie dobranej maszynki do strzyżenia włosów dla Twojego stylu

Aby dobrze wykonać jakiekolwiek zadanie, potrzebne są właściwe narzędzia – a stylizacja zarostu we własnym zakresie niczym się pod tym względem nie różni. Wybór idealnej maszynki do strzyżenia włosów i nauczenie się, jak efektywnie jej używać, sprawi, że zawsze uzyskasz pożądaną stylizację przy minimalnym nakładzie pracy i z maksymalną frajdą.

Krok 1: Wybierz właściwą maszynkę do strzyżenia włosów oraz rozmiar osłony

Aby wybrać idealną maszynkę, zastanów się, jakie stylizacje interesują Cię teraz i jakie zechcesz tworzyć w przyszłości. Do przycinania i stylizacji włosów o różnej długości, większość produktów wyposażonych jest w wybór grzebieni, osłon i innego rodzaju nakładek, ale niektóre umożliwiają także regulację kątów ustawienia ostrzy. Jest to przydatne, jeśli chcesz utrzymać jednolitą długość na całej głowie. W ramach orientacyjnego wyjaśnienia kwestii długości osłon na maszynki do strzyżenia: numer 7 lub 8 skraca włosy do rozsądnych, plus minus, 25 mm; poniżej numeru 4 wkraczamy na teren wojskowy, dlatego upewnij się, czy maszynka, którą wybierasz, ma właściwą osłonę dla Twojego stylu. Sprawdź maszynki do strzyżenia Braun – wyspecjalizowaną gamę maszynek do strzyżenia włosów, aby znaleźć narzędzie potrzebne do stojącego przed Tobą zadania.

Maszynki do strzyżenia włosów Braun Series

Krok 2: Przed rozpoczęciem osusz zarost.

Prawidłowe przycinanie ociekających wodą włosów jest niemal niemożliwe przy użyciu maszynki do strzyżenia, więc nawet nie próbuj. Porządne przetarcie ręcznikiem zapobiega potencjalnemu rdzewieniu ostrzy maszynki i znacznie ułatwi Ci uzyskanie pożądanej stylizacji.

Krok 3: Pierwsze przycinanie

Przed przystąpieniem do przycinania, załóż odpowiednią osłonę dla pożądanej długości. Aby zapobiec niezręcznym potknięciom, dobrze jest zacząć od najdłuższej osłony dla całej głowy, by potem stopniowo zmniejszać długość osłon w miejscach, w których Twój styl wymaga krótszego przycięcia. Skieruj ostrza maszynki w dół tak, aby końcówka osłony delikatnie dotykała skóry głowy. Aby przycinać jak najwydajniej, przesuwaj maszynkę w przeciwną stronę do kierunku, w którym rosną Twoje włosy, zbierając nakładką możliwie najwięcej włosów na ostrza za każdym pociągnięciem.

Maszynki do strzyżenia włosów Series marki Braun

Krok 4: Trzymaj równo.

Nawet przy wolnej pracy przycięcie włosów zajmie zaledwie kilka minut. Jeśli zanadto się pośpieszysz, możesz być zmuszony nosić rezultaty błędów całymi miesiącami. Równomierne tempo pozwala uniknąć nadszarpywania włosów lub uderzania w skórę głowy. W ten sposób osiągniesz elegancką, przyjemną fryzurkę. Przycinanie małymi partiami na całej głowie pozwoli Ci uchwycić i obciąć tyle włosów, ile zamierzasz, bez podrażnień skóry.

Krok 5: Nadaj fason włosom na karku.

Aby uzyskać wyraźny kontur na karku, zdejmij osłonę i obróć maszynkę w dłoni. Ostrożnie zaznacz linię na karku i wokół uszu, zwracając szczególną uwagę, aby przesuwać maszynkę w dół od linii włosów. Nie kosiłbyś trawnika w egipskich ciemnościach; dlatego, jeśli nie widzisz partii włosów, które strzyżesz, poproś o pomoc.

Głowica maszynki do strzyżenia włosów Braun Series 5

Krok 6: Zaostrz kształt tych baków

Aby osiągnąć ostrą linię baków, zacznij przycinać wzdłuż dołu z każdej strony, korzystając z lusterka, by upewnić się, czy długości są równe. Jeśli poniżej baków masz zarost, pamiętaj o użyciu osłony, robiąc płynne przejście z baków na zarost pod nimi.

Krok 7: Zadbaj o swoją maszynkę.

Aby osiągnąć ostrą linię baków, zacznij przycinać wzdłuż dołu z każdej strony, korzystając z lusterka, by upewnić się, czy długości są równe. Jeśli poniżej baków masz zarost, pamiętaj o użyciu osłony, robiąc płynne przejście z baków na zarost pod nimi.

Maszynka do strzyżenia włosów Braun Series pod wodą z kranu

Może Cię zainteresować również to:

Wielofunkcyjny zestaw do stylizacji

Wielofunkcyjny zestaw do stylizacji

Stylizacja całego ciała. Bez wysiłku.

Maszynki do strzyżenia włosów

Maszynki do strzyżenia włosów

Łatwo stylizuj włosy w domu.

Zgoda na pliki cookie