Zabieg depilacji ipl w domu – przewodnik krok po kroku

Jak wykonać depilację IPL – zestaw Braun Silk-expert Pro dla początkujących

The only IPL with an intelligent SensoAdapt™ skin tone sensor

Widoczne usunięcie włosów. Na bieżąco dopasowuje się automatycznie do indywidualnego typu skóry i włosów.

 Braun Silk-expert Pro

Jak używać depilatora Braun Silk-expert Pro – kilka prostych kroków.

Krok 1: Usuń włosy z obszaru, którym chcesz się zająć, w dowolny, preferowany sposób. Upewnij się, że nad powierzchnią skóry nie pozostają wystające włosy. Wysusz skórę.

Jak używać depilatora Braun Silk-expert Pro – kilka prostych kroków.

Krok 2: Wybierz głowicę standardową lub precyzyjną, zależnie od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Podłącz do prądu depilator Braun Silk-expert Pro.

Krok 3: Aby zagwarantować odpowiednie działanie urządzenia, ustaw głowicę w pozycji umożliwiającej pełen kontakt ze skórą. Depilator działa tylko wtedy, gdy znajduje się dostatecznie blisko skóry.

Krok 4: Do zabiegu na większym obszarze na ciele użyj trybu płynnego: przytrzymaj przycisk i poprowadź urządzenie po skórze. W przypadku mniejszych obszarów wciśnij, a następnie zwolnij przycisk. W przypadku depilacji miejsc wrażliwych, lub gdy jest to Twój pierwszy raz, użyj trybu delikatnego lub bardzo delikatnego.

Zastosowanie Braun Silk-expert Pro na twarz

Krok 5: Należy pamiętać o wyczyszczeniu głowicy po każdorazowym użyciu urządzenia.

Krok 6: W pierwszej fazie użytkowania stosuj raz na 4-12 tygodni. Następnie zależnie od zapotrzebowania (tj. co 1-2 miesiące). Efektem zabiegu jest, widoczne usunięcie włosów.

Braun Silk-expert Pro– najczęściej zadawane pytania krok po kroku.

Braun Silk-expert Pro – najczęściej zadawane pytania krok po kroku.

1. Przygotowanie - Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wykonasz zabieg.

1. Przygotowanie

Odcienie skóry i kolor włosów

Moje włosy są rude. Czy mogę stosować urządzenie IPL?

Urządzenie IPL nie jest odpowiednie dla każdego. Jest najbardziej skuteczne w przypadku jasnego lub pośredniego odcienia skóry i włosów o kolorze od naturalnego blondu do ciemnego brązu lub czerni. Urządzenie nie działa skutecznie w przypadku włosów w kolorze jasny blond, rudym, siwym i białym, ponieważ zawierają one mniejszą dawkę melaniny – niewystarczającą, aby wchłonąć wiązkę światła.

Tabela odcieni skóry i kolorów włosów na ciele:

Tabela odcieni skóry i kolorów włosów na ciele.

Dlaczego depilator IPL nie jest odpowiedni w przypadku ciemniejszej karnacji?

Ponieważ skóra o ciemnej karnacji posiada więcej melaniny, może wchłaniać więcej światła niż wskazana, bezpieczna dawka, co z kolei może powodować uczucie dyskomfortu.

Czy przed wykonaniem zabiegu metodą IPL należy unikać słońca?

Jeśli odcień Twojej skóry przyciemnił się po opalaniu na słońcu lub w solarium, ale skóra nie jest podrażniona, możesz wykonać zabieg depilacji przy użyciu urządzenia Braun Silk-expert Pro – automatycznie dostosuje ono intensywność światła do najbezpieczniejszego i najbardziej efektywnego poziomu i powiadomi Cię, jeśli skóra stała się zbyt ciemna, aby wykonać zabieg.

Czy urządzenia mogą używać mężczyźni?

Mężczyźni mogą stosować depilator Braun Silk-expert Pro od ramion w dół (na klatce, plecach, rękach, brzuchu i nogach). Nie powinni stosować go na twarzy, szyi i w okolicy genitaliów. Wykonywanie zabiegu na zaroście na twarzy może prowadzić do nierównomiernych efektów.

2. Rozpoczęcie zabiegu - Jak najlepiej użytkować depilator Silk-expert Pro

2. Rozpoczęcie zabiegu

Czy urządzenie IPL nadaje się do depilacji okolic intymnych?

Urządzenie IPL można bezpiecznie stosować na linii bikini, jednak nie nadaje się do depilacji okolicy genitaliów, gdzie gęstość owłosienia jest większa, a skóra może mieć ciemniejszy odcień, co przełożyłoby się na wchłanianie większej ilości światła i mogłoby powodować uczucie dyskomfortu.

Czy urządzenie IPL mogę stosować do depilacji twarzy?

Urządzenie Braun Silk-expert Pro można bezpiecznie stosować na twarzy poniżej kości policzkowych. Nie należy używać go w okolicy oczu ani na czole. Sprawdza się w depilacji skóry nad górną wargą, brody i owłosienia na linii żuchwy. Przed zabiegiem zalecamy wykonanie testu na niewielkim obszarze skóry.

3. Po zabiegu

3. Po zabiegu

Jak długo trzeba czekać na rezultaty?

Typowy cykl wzrostu włosów różni się w zależności od osoby i trwa 18-24 miesięcy w zależności od miejsca na ciele (pod pachami, na łydkach i w okolicach bikini włosy odrastają najdłużej). Ponieważ światło podczas zabiegu działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, bardzo ważne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, aby uzyskać widoczne efekt gładkości skóry. Zalecamy przeprowadzenie fazy początkowej, która powinna trwać 4-12 tygodni (jeden zabieg na tydzień), aby osiągnąć optymalne rezultaty. Jeśli wcześniej stwierdzimy brak wzrostu włosów, nie ma konieczności przeprowadzania 12-tygodniowego cyklu. W takiej sytuacji można przejść do zabiegów kontrolnych.

Jak często należy wykonywać zabieg, aby uzyskać efekt gładkiej skóry?

Po zakończeniu fazy początkowej urządzenie możesz stosować zgodnie z własnymi potrzebami. Ponawiaj zabieg w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji IPL?

Zalecamy unikanie sztucznych źródeł światła, np. kabin opalających lub solarium. Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać wszelkich aktywności lub kosmetyków, które mogą podrażniać skórę, np. korzystania z gorących kąpieli i sauny, zakładania obcisłych ubrań, używania kremów wybielających, produktów perfumeryjnych lub peelingów. Mogą one powodować podrażnienia skóry, takie jak swędzenie i zaczerwienienie, w miejscach poddanych zabiegowi.

Czy po wykonaniu zabiegu metodą IPL należy unikać słońca?

Po zabiegu zalecamy używanie kremu przeciwsłonecznego SPF 15, jeśli obszary skóry poddane procedurze będą wystawione na działanie promieni słonecznych.

Czy z urządzenia Silk-expert Pro mogą korzystać kobiety w ciąży i nastolatki?

Ponieważ urządzenie nie było testowane na kobietach z tych grup, nie powinno być przez nie używane.

Czy powinnam stosować specjalne żele lub kupić lampy wymienne?

Do korzystania z depilatora Braun Silk-expert Pro nie potrzeba balsamu ani żelu. Nie ma też potrzeby zakupu wymiennych lamp jak w przypadku innych urządzeń.

Czy na czas zabiegu należy założyć okulary ochronne?

Na czas korzystania z depilatora Silk-expert Pro nie trzeba zakładać okularów ochronnych. Czujnik kontaktu ze skórą gwarantuje, że urządzenie wysyła impulsy świetlne tylko wtedy, gdy przylega do skóry, a światło widoczne podczas zabiegu jest całkowicie bezpieczne dla oczu.

Zgoda na pliki cookie