Pożegnaj się ze zjawiskiem truskawkowych nóg: skuteczna profilaktyka i leczenie

Pożegnaj się ze zjawiskiem truskawkowych nóg

Truskawkowe nogi mogą brzmieć jak słodki przydomek, ale miniaturowe ślady, które pojawiają się na Twoich nogach, ramionach i innych częściach ciała, są dla większości raczej niepokojące.

Na szczęście nie są to groźne schorzenia i nie należy się nimi martwić. Niemniej jednak, jeśli czujesz się skrępowany tym problemem skóry – jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Czym właściwie jest truskawkowa skóra na nogach? Truskawkowa skóra nie jest w rzeczywistości stanem chorobowym, ale raczej ogólnym terminem określającym pojawienie się małych czerwonych, brązowych lub czarnych plam na skórze, przypominających nasiona truskawek.

W tym artykule przedstawiamy, jak leczyć truskawkowe nogi i co zrobić, aby o każdej porze roku uzyskać gładko wyglądającą i nieskazitelną skórę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co wywołuje truskawkowe ręce i nogi oraz poznaj najlepsze sposoby zapobiegania i całkowitego wyeliminowania tego problemu skórnego.

Czynniki wywołujące truskawkowe nogi po depilacji

Wystąpienie truskawkowej skóry może być spowodowane przez:

  • Wrastające włoski (uwięzione pod powierzchnią skóry) prowadzące do zatykania porów.

  • Zapalenie mieszków włosowych (mieszki włosowe, które są w stanie zapalnym, podrażnione lub zakażone).

  • Trądzik na ciele.

  • Sucha skóra.

  • Rogowacenie mieszkowe (nadmierne gromadzenie się keratyny w skórze).

Truskawkowe nogi jak sie pozbyc?

Chociaż pozbycie się tego zjawiska w jeden dzień jest trudne, sposob na truskawkowe nogi jest relatywnie prosty i zapewnia zauważalną różnicę przed i po leczeniu.

Jak pozbyć się truskawkowej skóry wywołanej chorobą skóry

Jak pozbyć się truskawkowej skóry wywołanej chorobą skóry?

Jeśli Twoja skóra truskawkowa jest spowodowana długotrwałym stanem dermatologicznym, takim jak trądzik lub rogowacenie mieszkowe, najlepszym sposobem działania oprócz poniższych wskazówek, jest rozmowa z dermatologiem w celu otrzymania indywidualnego rozwiązania.

Jak pozbyć się truskawkowych nóg naturalnymi, domowymi sposobami?

Jeśli szukasz domowego sposobu, aby pozbyć się truskawkowych nóg, wypróbuj peeling dwa razy w tygodniu. Wybierz składniki, które mają właściwości antybakteryjne, takie jak sól morska, olejek z drzewa herbacianego, olej jojoba, olej kokosowy, czarny olej rycynowy i aloes. Użycie składników tego typu do stworzenia domowego peelingu solnego pomoże Ci opracować rutynę złuszczania.

Truskawkowe nogi – jak uniknąć nawrotu?

Dobre wieści! Większości przyczyn powodujących truskawkowe nogi można zapobiec dzięki pewnym zmianom stylu życia i dostosowaniu zwykłych nawyków pielęgnacyjnych. Najlepszym sposobem na pozbycie się truskawkowych nóg dla każdego rodzaju skóry, jest regularne stosowanie antybakteryjnego środka czyszczącego i unikanie zaostrzeń podrażnień. Jeśli wystąpią w wyniku rutynowego golenia, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Nie gol się zbyt często – może to prowadzić do podrażnienia i stanu zapalnego skóry.

  2. Użyj wysokiej jakości maszynki do golenia, która jest delikatna dla skóry. Jeśli ostrze jest tępe, może podrażnić skórę, ponieważ będziesz musiał się mocniej golić, aby osiągnąć zamierzony rezultat, co może wywołać znaczniejsze urazy.

  3. Przygotuj skórę do golenia, złuszczając i zmiękczając włosy, wykorzystując do tego ciepłą wodę.

  4. Wypłucz włosy z maszynki do golenia przed i po goleniu, aby uniknąć ponownej infekcji.

  5. Nałóż żel/krem do golenia podczas golenia i krem nawilżający po goleniu, aby uniknąć wysuszenia skóry.

Żeby uniknąć tych problemów, możesz sprawdzić Epilatory elektryczne Braun, które są wyposażone w szczotki złuszczające, pomagające w zapobieganiu wrastania włosów i występowaniu szorstkiej skóry, a także zmniejszające potrzebę ciągłego zmieniania ostrzy.

Zalecane produkty do tego zadania

Braun Silk·épil 7 7-081 SkinSpa Depilator depilacja na mokro i na sucho, gładka skóra przez długi czas, srebrna

Wnioski

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o truskawkowe nogi po depilacji, jest to, że jest to całkowicie normalny, naturalnie występujący i standardowy problem ze skórą.


Jeśli jednak masz skłonność do truskawkowych nóg i czujesz się z tym niezręcznie, przeciwdziałaj występowaniu tego zjawiska. Przejrzyj swoją rutynę pielęgnacji i golenia skóry i jeśli możesz, dodaj więcej produktów antybakteryjnych, które pomogą Ci oczyścić skórę. Jeśli masz z tym problemy, a truskawkowe nogi wracają, zasięgnij porady dermatologicznej.


Po drugie, upewnij się, że wystarczająco złuszczasz i używasz produktów do pielęgnacji skóry, które są środkami utrzymującymi nawilżenie skóry, żeby utrzymać je na dłużej. Na koniec przejrzyj swoje narzędzia do pielęgnacji. Przyczyną truskawkowych nóg może być tępe ostrze, więc może po prostu nadszedł czas, aby zmienić ostrze na nowe!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące truskawkowych nóg

Zgoda na pliki cookie