How to IPL - The Braun Silk-expert starter kit

Jak wykonać depilację IPL – zestaw dla początkujących Braun Silk-expert

Jak wykonać depilację IPL – zestaw dla początkujących Braun Silk-expert

Na bieżąco odczytuje odcień skóry i dopasowuje do niego intensywność światła, co przekłada się na maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo.

Jak używać depilatora Braun Silk-expert – kilka prostych kroków.

Krok 1

Usuń wszystkie widoczne włosy w sposób taki jaki najbardziej lubisz, z obszaru na którym będziesz wykonać zabieg. Upewnij się, że nad powierzchnią skóry nie pozostają wystające włosy. Wysusz skórę. Podłącz do prądu depilator Braun Silk-expert IPL.

Krok 2

Aby zagwarantować odpowiednie działanie urządzenia, ustaw dyszę w pozycji umożliwiającej pełen kontakt ze skórą. Depilator działa tylko wtedy, gdy znajduje się dostatecznie blisko skóry.

Krok 3

W przypadku większych obszarów ciała zastosuj tryb płynny – przytrzymaj przycisk i przeciągnij urządzenie po powierzchni skóry. W przypadku mniejszych obszarów, wciśnij, a następnie zwolnij przycisk. W przypadku depilacji miejsc wrażliwych lub gdy jest to Twój pierwszy raz użyj trybu delikatnego lub bardzo delikatnego.

Krok 4

Przed zastosowaniem urządzenia na skórze twarzy należy ją umyć, a następnie usunąć owłosienie.

Krok 5

Należy pamiętać o wyczyszczeniu dyszy po każdorazowym użyciu urządzenia.

Krok 6

W pierwszej fazie użytkowania stosuj raz na 4-12 tygodni. Następnie dopasuj częstotliwość zabiegów do własnych potrzeb. Efektem zabiegu jest trwałe, widoczne usunięcie włosów.

Jak używać depilatora Braun Silk-expert IPL

Jak używać depilatora Braun Silk-expert – krok po kroku

Depilator Braun Silk-expert IPL – w dłoni

1. Przygotowanie

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wykonasz zabieg

Odcienie skóry i kolor włosów.

 • Moje włosy są rude. Czy mogę stosować urządzenie IPL?

  IPL nie jest odpowiednie dla wszystkich użytkowników. Jest najbardziej skuteczne w przypadku jasnego lub pośredniego odcienia skóry i włosów o kolorze od naturalnego blondu do ciemnego brązu lub czerni. Urządzenie nie działa skutecznie w przypadku włosów w kolorze jasny blond, rudym, siwym i białym, ponieważ zawierają one mniejszą dawkę melaniny – niewystarczającą, aby wchłonąć wiązkę światła.

Tabela odcieni skóry i kolorów włosów na ciele

Tabela odcieni skóry i kolorów włosów na ciele:

 • Dlaczego depilator IPL nie jest odpowiedni w przypadku ciemniejszej karnacji?

  Ponieważ skóra o ciemnej karnacji posiada więcej melaniny, może wchłaniać więcej światła niż wskazana, bezpieczna dawka, co z kolei może powodować uczucie dyskomfortu.

 • Czy przed wykonaniem zabiegu metodą IPL należy unikać słońca?

  Jeśli odcień Twojej skóry przyciemnił się po opalaniu na słońcu lub w solarium, ale skóra nie jest podrażniona, możesz wykonać zabieg depilacji przy użyciu urządzenia Braun Silk-expert IPL – automatycznie dostosuje ono intensywność światła do najbezpieczniejszego i najbardziej efektywnego poziomu i powiadomi Cię, jeśli skóra stała się zbyt ciemna, aby wykonać zabieg.

 • Czy urządzenia mogą używać mężczyźni?

  Mężczyźni mogą stosować depilator Braun Silk-expert od ramion w dół (na klatce, plecach, rękach, brzuchu i nogach). Nie powinni stosować go na twarzy, szyi i w okolicy genitaliów. Wykonywanie zabiegu na zaroście na twarzy może prowadzić do nierównomiernych efektów.

Kobieta stosująca depilator Braun Silk-expert IPL na ręce

2. Zabieg początkowy – jak najlepiej korzystać z depilatora Silk-expert.

Jak najlepiej użytkować depilator Silk-expert

 • Czy urządzenie IPL nadaje się do depilacji okolic intymnych?

  Urządzenie IPL można bezpiecznie stosować na linii bikini, jednak nie nadaje się do depilacji okolicy genitaliów, gdzie gęstość owłosienia jest większa, a skóra może mieć ciemniejszy odcień, co przełożyłoby się na wchłanianie większej ilości światła i mogłoby powodować uczucie dyskomfortu.

 • Czy urządzenie IPL mogę stosować do depilacji twarzy?

  Urządzenie Braun Silk-expert można bezpiecznie stosować na twarzy poniżej kości policzkowych. Nie należy używać go w okolicy oczu ani na czole. Sprawdza się w depilacji skóry nad górną wargą, brody i owłosienia na linii żuchwy. Przed zabiegiem zalecamy wykonanie testu na niewielkim obszarze skóry.

Kobieta siedząca na kanapie po wykonaniu zabiegu przy użyciu depilatora Braun Silk-expert IPL

3. Po zabiegu

 • Jak długo trzeba czekać na rezultaty?

  Typowy cykl wzrostu włosów różni się w zależności od osoby i trwa 18-24 miesięcy w zależności od miejsca na ciele (pod pachami, na łydkach i w okolicach bikini włosy odrastają najdłużej). Ponieważ światło podczas zabiegu działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, bardzo ważne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, aby uzyskać trwały efekt gładkości skóry. Zalecamy przeprowadzenie fazy początkowej, która powinna trwać 4-12 tygodni (jeden zabieg na tydzień), aby osiągnąć optymalne rezultaty. Jeśli stwierdzimy brak wzrostu włosów wcześniej, nie ma konieczności przeprowadzania 12-tygodniowego cyklu. W takiej sytuacji można przejść do zabiegów kontrolnych.

 • Jak często należy wykonywać zabieg, aby uzyskać efekt trwale gładkiej skóry?

  Po zakończeniu fazy początkowej urządzenie możesz stosować zgodnie z własnymi potrzebami. Ponawiaj zabieg w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

 • Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji IPL?

  Zalecamy unikanie wystawiania się na działanie sztucznych źródeł światła, takich jak kabiny do opalania czy solarium. Unikaj wszelkich działań lub produktów, które mogą podrażniać skórę przez 24 godziny po zabiegu. Włączając w to, korzystanie z gorących kąpieli lub saun, noszenie obcisłych czy dopasowanych ubrań, stosowanie kremów wybielących skórę, produktów perfumowanych lub peelingów. Wszystkie powyższe mogą powodować podrażnienia, takie jak swędzenie i zaczerwienienie w obszarach na których był wykonywany zabieg.

 • Czy po wykonaniu zabiegu metodą IPL należy unikać słońca?

  Po zabiegu zaleca się stosowanie ochrony przeciwsłonecznej SPF 15 w przypadku, gdy obszary poddawane zabiegowi mogą być narażone na działanie słońca.

 • Czy z urządzenia Silk-expert IPL mogą korzystać kobiety w ciąży i nastolatki?

  Ponieważ urządzenie nie było testowane na kobietach z tych grup, nie powinno być przez nie używane.

 • Czy powinnam stosować specjalne żele lub kupić lampy wymienne?

  Do korzystania z depilatora Braun Silk-expert IPL nie potrzeba balsamu ani żelu. Nie ma też potrzeby zakupu wymiennych lamp jak w przypadku innych urządzeń.

 • Czy na czas zabiegu należy założyć okulary ochronne?

  Na czas korzystania z depilatora Silk-expert nie trzeba zakładać okularów ochronnych. Czujnik kontaktu ze skórą gwarantuje, że urządzenie wysyła impulsy świetlne tylko wtedy, gdy przylega do skóry, a światło widoczne podczas zabiegu jest całkowicie bezpieczne dla oczu.