Zgoda na pliki cookie

Obalamy mity dotyczące włosów

Czy na pewno wiesz wszystko, co należy wiedzieć o stylizacji włosów?

Przeczytaj, jak nasze profesjonalne porady obalają popularne mity dotyczące włosów. Dzięki fachowemu wsparciu ekspertów Braun bajeczne fryzury każdego dnia są w zasięgu zaledwie jednego kliknięcia.

1. Czesanie włosów po 100 przeczesań na wieczór to sekret naturalnego blasku włosów.

Fałsz. Nie trzeba spędzać całych godzin przed lustrem, licząc przeczesania. W rzeczywistości przeczesanie włosów stukrotnie mogłoby im zaszkodzić! Przesadne czesanie może zetrzeć naskórek włosów powodując ich łamanie się i matowy wygląd. Bez obaw – technologia bezpołączeniowej struktury włosia opracowana przez firmę Braun eliminuje to ryzyko i zapewnia włosom zdrowy wygląd już po jednym przeczesaniu! Natomiast dla dodatkowego komfortu szczotka Braun Satin-Hair 7 ma wyjątkowo elastyczną poduszkę. Noś swoją szczotkę w torebce, torbie sportowej lub trzymaj ją w szufladzie biurka, aby bez wysiłku utrzymywać elegancką, świeżą fryzurę.

Braun – szczotkowanie włosów

2. Prostownice są tylko do prostowania włosów

Fałsz: Możliwości prostownic znacznie wykraczają poza podstawową funkcję prostowania; za ich pomocą można także tworzyć fale i loki. Produkty marki Braun zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich tych imponujących stylach – aby wyeliminować uszkodzenia, które mogą występować w przypadku większości konwencjonalnych urządzeń.

Braun – prostowanie włosów

3. Prostownice działające na zasadzie przejścia od wilgoci do suchości być może dają szybsze efekty, jednak prostowanie mokrych włosów musi prowadzić do uszkodzeń.

Prawda Sama prawda – modelując lub prostując włosy, gdy są mokre lub wilgotne, możesz poważnie je uszkodzić. Zatem nigdy nie zapominaj, aby przed prostowaniem zawsze wysuszyć swoje włosy.

Braun – nigdy nie modeluj ani nie prostuj swoich włosów na mokro

4. Rozczesywanie włosów jest zasadniczo nieszkodliwe – o ile nie robisz tego zbyt intensywnie.

Fałsz. Cóż moje drogie Panie… czas, by coś zmienić. Czesanie włosów – nieważne jak delikatne – może wyrządzić realną szkodę. Faktycznie jest jedną z głównych przyczyn powstawania uszkodzeń włosów. Przyjrzyj się dobrze swojej szczotce… większość sztywnego włosia ma chropowate brzegi, co osłabia naskórek włosa, powodując odstawanie włosów. Na szczęście włosie Braun zostało zaprojektowane pod kątem płynnego ślizgu i zdrowej stylizacji włosów. Dlatego w razie większego nacisku to włosie szczotki ustąpi, nie Twoje włosy.

5. Wszystkie suszarki do włosów są takie same – powodują wysuszanie

Fałsz. Większość suszarek do włosów ma „gorące punkty”, które mogą prowadzić do nierównych wyników przy suszeniu. Niektóre włosy narażone są na działanie wyższych temperatur niż inne, a wilgoć jest odprowadzana z takich pasemek szybciej niż z innych. W linii suszarek Braun optymalnie zsynchronizowano rozprowadzanie ciepła, nadmuch i szybkość suszenia przy każdym ustawieniu, aby zapewnić delikatne, jednak skutecznie suszenie.

Suszarki Braun Satin Hair – optymalna synchronizacja nagrzewania

6. Szczotkowanie to jeden z najprostszych sposobów, aby wydobyć naturalny blask włosów.

Prawda, jeśli wybierzesz właściwą szczotkę. Najlepiej zdecydować się na szczotkę bez połączeń na włosiu lub z naturalnym włosiem, które jest najłagodniejsze dla skóry głowy i samych włosów. Dla dodatkowego komfortu dopilnuj, by miała ona wyjątkowo miękką poduszkę. Noś szczotkę Braun Satin-Hair 7 w torebce, torbie sportowej lub trzymaj ją w szufladzie biurka, aby bez wysiłku utrzymywać elegancką, świeżą fryzurę.

Szczotka Braun Satin Hair 7 – więcej naturalnego blasku

7. Wszystkie produkty wykorzystujące technologię jonizacyjną zostały stworzone równe.

Fałsz. Świat jest pełen jonów – cząstek naładowanych ujemnie i dodatnio. Jednak istnieje różnica pomiędzy jonami pasywnymi (w powłokach produktów jonowych) a aktywnymi jonami w technologii opracowanej przez markę Braun. Tylko strumienie aktywnych jonów mogą przenikać pasemka włosów i realnie zwalczać efekt naelektryzowania, transportować wilgoć z powrotem do wnętrza i przywracać blask.

8. Wszystkie płyty ceramiczne są jednakowe

Fałsz. Wiele prostownic ma zwykłą powłokę z lakieru, który z czasem schodzi, eksponując Twoje włosy na odsłonięte aluminium. Płyty marki Braun to 100% ceramika w całej, praktycznie niezużywającej się konstrukcji.

Prostownice Braun Satin Hair ze 100% ceramicznymi płytkami

9. Podkręcam temperaturę, ale głos w mojej głowie mówi mi, że zniszczę sobie włosy.

Prawda Powinnaś posłuchać tego głosu! Powszechnie przekonanie, że wyższa temperatura automatycznie pomaga szybciej i lepiej ustylizować fryzurę jest nieporozumieniem. Włosy mogą ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu w przypadku przegrzania podczas stylizacji. Temperatura przekraczająca 200°C jest zbyt wysoka. Nawet jednokrotne użycie narzędzi do stylizacji przy tak wysokim poziomie nagrzania (200°C +) może uszkodzić Twoje włosy.

Stylizacja włosów wg marki Braun – nigdy ponad 200°

10. Popołudniowe blaknięcie jest nieuniknione – Twoja fryzura nigdy nie będzie wyglądać równie olśniewająco jak z samego ranka.

Fałsz. Wiesz, jak to jest: fryzura, która wyglądała perfekcyjnie, gdy wychodziłaś z domu, nieuchronnie opada, tracąc swój blask. A do tego nie masz już odwagi przeczesać jej – czyli stawić czoła efektowi meganaelektryzowania. W takich sytuacjach wystarczy, że wybierzesz szczotkę Braun Satin-Hair 7. Jest ona niczym aromatyczna filiżanka espresso albo retusz błyszczykiem – świeży zastrzyk stylu, który doda Ci blasku.

Szczotka Braun Satin Hair 7 – uwydatnia dodatkowo blask

Może Cię zainteresować również to:

Szczotka Braun Satin Hair 7 IONTEC

Szczotka Braun Satin Hair 7 IONTEC

Pierwsza na świecie szczotka z aktywnymi jonami

Opracowana przez markę Braun technologia SensoCare

Braun Satin Hair 7

pierwsza w skali globalnej prostownica SensoCare z aktywną regulacją temperatury