Zgoda na pliki cookie

Przewodnik krok po kroku Saschy Breuera: jak szybko i bez wysiłku suszyć włosy w domu

Suszenie włosów to zabieg, któremu często musimy poświęcić sporo czasu, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Z kolei pominięcie tego etapu skutkuje przeważnie oklapniętymi włosami i kiepską fryzurą przez cały dzień – co przekłada się na spadek pewności siebie i gorsze samopoczucie.

Rozwiązanie? Nowa suszarka Braun Satin Hair 5 z gamy PowerPerfection. Dzięki lekkiemu korpusowi zapewnia komfort podczas suszenia, a ponadto daje skuteczne i szybkie rezultaty. Skończ z oklapniętymi włosami i kiepską fryzurą – wystarczy odpowiednia suszarka i moje stylizacyjne wskazówki! Nie mogę doczekać się olśniewających rezultatów…
Międzynarodowy ambasador marki Braun, stylista Sascha Breuer

Krok 1: Przygotowanie

Nie zaczynaj od spłukania wilgotnych włosów – zostaw je owinięte ręcznikiem na co najmniej pięć minut. Teraz użyj grzebienia, aby delikatnie rozczesać splątane kosmyki. Następnie podziel rozczesane włosy na 4-6 sekcji. Są gotowe do suszenia&hellip...

Krok 2: Suszenie

Największą zaletą suszenia włosów jest możliwość ich układania, zwiększania objętości i nadawania fryzurze pożądanego kształtu i profilu, czego efektem jest dokładne przeciwieństwo oklapniętych włosów bez życia i bez stylu. Użyj okrągłej szczotki – pomaga uzyskać piękne fale, ciekawy profil i objętość. Stylizację włosów rozpoczynamy od pierwszej sekcji, czyli obszaru na linii szyi. Zacznij suszyć dolne warstwy włosów i – sekcja po sekcji – przenoś się w stronę czubka głowy. (Suszenie włosów od dołu do góry jest szybsze niż w przeciwnym kierunku, ponieważ unika się moczenia już wysuszonych partii dolnymi warstwami.)

Zakręć kolejne sekcje włosów na szczotce i wyciągaj ją w kierunku od skóry głowy na zewnątrz. Skieruj strumień powietrza suszarki w dół, wzdłuż pasma włosów. Trzymaj końcówkę suszarki kilka centymetrów nad włosami. Susz każdą sekcję od skóry głowy po końce – pomoże to wygładzić włókno włosów, co zapewni ich blask i zdrowy wygląd. Tuż przed dotarciem do końcówek przełącz ustawienie temperatury na chłodne – zespoli łuski włókna włosów, zapobiegając rozdwojeniu końcówek.

Użyj suszarki z funkcją jonizacji – na przykład Satin Hair 5 – aby przyspieszyć suszenie, zminimalizować puszenie włosów i błyskawicznie ułożyć fryzurę.

Może Cię zainteresować również to:

Nowa profesjonalna suszarka Braun SensoDryer

Profesjonalnej suszarce Braun SensoDryer 7

Zoptymalizuj swoją metodę stylizacji dzięki nowej profesjonalnej suszarce Braun SensoDryer.

Suszarka Braun Satin Hair PowerPerfection

Suszarka Braun Satin Hair PowerPerfection.

2 razy więcej mocy.*